کد خبر: 88952

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس با اشاره به اینکه فعالسازی پهنه‌های معدنی باید در اولویت قرار گیرد گفت: انتقال حساب شرکت‌های بزرگ مانند شرکت ملی مس به کرمان باید هر چه زودتر عملیاتی شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم ، محمدرضا پورابراهیمی در تشریح نشست مشترک زینی‌وند استاندار کرمان با رئیس هیئت مدیره شرکت ملی مس، مدیرعامل و معاونان ایمیدرو که با بدون حضور خبرنگاران برگزار شد، اظهار داشت: هیچ کدام از پهنه‌های معدنی ارائه شده به شرکت ملی مس در حوزه شهرستان راور در استان کرمان عملیاتی نشده است.

وی با بیان اینکه برنامه شرکت ملی مس برای صنایع پایین دستی در استان کرمان در قالب جدول زمانبندی باید ارائه شود گفت: انتقال حساب شرکت‌های بزرگ مانند شرکت ملی مس به کرمان باید هر چه زودتر عملیاتی شود که از مصوبات شورای عالی معادن استان نیز هست.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه طرح‌های زیرساختی معدنی در استان کرمان باید اجرایی و از ضروریات است افزود: اولویت برای واگذاری معادن به شرکت‌هایی که فرآوری در استان کرمان و راور عملیاتی کنند است که در این نشست موارد توافق شد که باید مجوز آن از وزارتخانه اخذ شود.

وی با بیان اینکه اجرای تعهدات مرتبط با وزارت صنعت و معدن در استان کرمان یکی از درخواست‌های مهم ما از این وزارتخانه است که در این نشست مورد توافق قرار گرفت تاکید کرد: فعالسازی پهنه‌های معدنی در شهرستان راور باید در اولویت کاری شرکت ملی مس قرار گیرد.

 

پورابراهیمی با اشاره به اینکه پرداخت حقوق دولتی معادن به استان کرمان مطالبه جدی مردم استان کرمان است گفت: باید پرداخت حقوق معادن به حوزه زیرساختی در استان کرمان اختصاص پیدا کند که مورد توافق حاضرین در این نشست قرار گرفت.