کد خبر: 88955

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس: از افتتاح باند جدید فرودگاه و بزرگترین پروژه پایانه مسافربری هوایی کرمان در ۲۲ بهمن خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم ، محمدرضا پورابراهیمی در بازدید از پایانه مسافربری و باند جدید در دست احداث فرودگاه کرمان با بیان اینکه با پیگیری‌های انجام شده، ساخت فرودگاه شهر کرمان در مراحل پایانی قرار دارد اظهار داشت: با احداث باند دوم فرودگاه، کرمان به عنوان قطب مسافری هوایی جنوب شرق کشور از ظرفیت خوبی برخوردار می‌شود.

وی با بیان اینکه پایانه مسافربری فرودگاه کرمان شش هزار 500 متر زیربنای مفید داشته و از نظر کیفیت ساخت، فضا و رعایت استانداردها در شمار فرودگاه‌های ممتاز کشور محسوب می‌شود افزود: بزرگترین پروژه پایانه مسافربری هوایی کرمان همزمان با باند جدید فرودگاه کرمان در22 بهمن به بهره برداری می‌رسد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به دلیل استفاده چند دهه از باند فعلی فرودگاه کرمان مشکلات متعددی داشت گفت: یکی از مواردی که در سال‌های اخیر پیگیری شده احداث باند جدید فرودگاه کرمان بود.

وی با اشاره به ظرفیت استان کرمان و اهمیت این استان در منطقه جنوبشرق کشور گفت: ضرورت ایجاد باند جدید فرودگاه محسوس بود که خوشبختانه با پیگیری‌های انجام شده طی چند سال گذشته این مهم محقق شد.

پورابراهیمی با بیان اینکه فرودگاه کرمان جز معدود فرودگاه‌هایی است که دو باند پروازی دارد و امکان بلند شدن و نشستن هواپیما به طور همزمان در آن وجود دارد افزود: به دلیل شرایط و حجم گسترده ترانزیت هوایی منطقه و شرایط اقلیمی و حوادث طبیعی و نیاز به انجام پروازهای همزمان در این فرودگاه بسیار ضروری است.

وی گفت: اعتبار در نظر گرفته شده برای احداث پایانه جدید مسافربری کرمان 70 میلیارد تومان است و 40 میلیارد نیز برای احداث باند جدید نیز در نظر گرفته شده است و پیگیری شده حدود یک کیلومتر از باند قبلی فرودگاه کرمان نیز بعد از راه اندازی باند جدید بازسازی شود تا 2 باند استاندارد مورد استفاده قرار گیرد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اقدامات نهایی ساخت باند جدید فرودگاه شهر کرمان به طول چهار کیلومتر و با عرض 60 مترمراحل پایانی را می گذارند و همزمان با راه اندازی ساختمان جدید پایانه مسافربری فرودگاه کرمان بهره برداری از فاز دوم باند نیز آغاز خواهد شد.