کد خبر: 88978

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: تنها راه حل مشکل بازار محصولات کشاورزی جنوب کرمان صادرات است و گرنه کشاورزان زیر دست و پای دلالان له می‌شوند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم ، سیدجواد ساداتی‌نژاد در حاشیه بازدید از مزارع کشاورزی جنوب استان کرمان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: جنوب کرمان نگین کشاورزی کشور است.

وی با بیان اینکه باید بحث بازار محصولات کشاورزی منطقه را باید حل کرد که تنها راه آن صادرات است در غیر این صورت کشاورز ما زیر دست و پای دلالان له می‌شود گفت: ممکن است جوانان ما با ادامه این وضعیت به مرور زمان منطقه را ترک کنند و این ظرفیت بزرگ کشاورزی در جنوب استان کرمان بر زمین بماند.

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه باید مسئولین استان در حوزه جذب سرمایه‌گذار تلاش کنند تا کشاورزی منطقه را رونق دهند، گفت: باید به کسانی که می‌خواهند حوزه صنعت کشاورزی و دامپروری منطقه را رونق دهند تسهیلات اعطا شود.

وی با بیان اینکه در استان کرمان باید به اندازه‌ای که روی معدن و صنعت تمرکز کردند بر روی توسعه صنعت کشاورزی هم متمرکز می‌شدند افزود: باید در حوزه کشاورزی به عنوان یک مزیت نسبی به صورت عادلانه کار شود.

ساداتی‌نژاد گفت: شاید بخشی از مشکلات استان کرمان به دلیل گستردگی استان است که می‌تواند با دادن اختیارات تا اندازه‌ای این مشکلات را حل کرد تا خودشان از ظرفیت‌های منطقه استفاده بهتری بکنند.

وی با بیان اینکه وظیفه ما در کمیسیون کشاورزی مجلس ایجاد بازارهای هدف است افزود: کمیسیون کشاورزی وظیفه دارد که به قطب‌های کشاورزی کشور سفر کند و اگر بخواهیم کشاورزی در کشور ما ارزآور شود باید یک اتفاق بزرگ در این حوزه خلق شود.

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ایران کشور بزرگ و پهناوری است و قطب‌های کشاورزی متفاوتی دارد گفت: باید روی قطب‌های کشاورزی در کشور متمرکز شویم.

وی ادامه داد: به همین دلیل جنوب استان کرمان جزو نخستین مناطقی بود که به آن سفر کردیم و به دنبال این هستیم تا با شناخت درست و کاملی از مسائل و مشکلات منطقه و راهکار درستی برای حل این مسائل پیدا کنیم.

ساداتی‌نژاد با بیان اینکه الگوی کشت در این منطقه نیاز به بازنگری دارد گفت: در مرحله اول باید روی بازار فروش محصولات کشاورزی این منطقه کار کرد.

 

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تلاش می‌کنیم تا مسائل و مشکلات منطقه را با راهکار حل کنیم افزود: در بودجه 1400 و برنامه هفتم توسعه تلاش می‌کنیم تا در حوزه قانونی از این منطقه حمایت کنیم.