کد خبر: 88982

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: شرکت کشت و صنعت جیرفت مسئولیت اجتماعی خود در قبال مردم جنوب استان کرمان را انجام نداده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم ، سید جواد ساداتی‌نژاد در جلسه جمع‌بندی سفر دو روزه خود به جنوب کرمان اظهار داشت: جنوب استان کرمان ظرفیت‌های بسیار زیادی دارد چرا که این منطقه قطب کشاورزی ایران است.

وی تصریح کرد: از بین اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی شش کمیته از جمله منابع طبیعی، کمیته دام و طیور، کمیته آموزش و تحقیقات کشاورزی، کمیته کشاورزی و کمیته آب به جنوب کرمان اعزام شد تا از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات کشاورزی منطقه قرار بگیرند.

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در این منطقه کارهای زیادی شده است اما هنوز مشکلات، کاستی و کمبودها را داریم و همه ما به‌دنبال حل مشکلات مردم هستیم.

وی با بیان اینکه مردم باید حرفشان را بزنند و انتقاد کنند، تصریح کرد: ما برای شنیدن مشکلات مردم آمده‌ایم، مردم باید نقد کنند، ما در بدو ورود با کمپین انتقاد از هلیل‌رود مواجه شدیم که کار خوبی بود، حتما در مجلس این مهم را پیگیری می‌کنم.

ساداتی‌نژاد گفت: در این دو روز در جریان تمام مشکلات کشاورزی جنوب استان کرمان قرار گرفتم که جمع‌بندی 27 مصوبه شد و تمام آنها را در مجلس پیگیری می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه عمده مصوبات این جلسه  صادرات بازار، تقویت دامپروری، مالکیت و اسناد مردم، تسهیلات خط اعتباری ویژه، مبارزه با ریزگرد، اعتبار برای مبارزه با آفت سرخورتومی است افزود: تقویت سورتینگ محصولات کشاورزی نیز از نیازهای منطقه است.

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مقرر شد مشکل ناوگان حمل و نقل از جمله حمل و نقل ریلی، مشکل هلیل‌رود و جازموریان و بحث انتقال آب مورد بررسی قرار گیرد.

وی با بیان اینکه کشت و صنعت جیرفت مسئولیت اجتماعی خود در قبال مردم را انجام نداده است گفت: حمایت از توسعه کشت گندم، ایجاد سایت پرتودهی، حمایت از توسعه کشت کنجد، ایجاد ردیف نوسازی نخیلات و مرکبات، حمایت از کشاورزی قراردادی، لایروبی و مرمت قنوات، ارتقای ساختار نظام مهندسی جنوب کرمان باید انجام شود.