کد خبر: 88997

مدیرعامل شرکت ذغال سنگ کرمان گفت: تحریم‌ها باعث شد ایمنی معادن به تعویق بیفتد اما تمام معادن موجود در بخش ایمنی تقویت شده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم ، باقر نیک‌طبع مدیرعامل شرکت ذغال سنگ کرمان در نشست خبری با اصحاب رسانه استان کرمان با تسلیت ایام فاطمیه (س) و سالگرد شهادت شهید سپهبد قاسم سلیمانی اظهار داشت: نهمین یادواره سرداران و 133 شهید معادن ذغال سنگ در ایام سالگرد به شهادت رسیدن شهید سلیمانی در کرمان برگزار شد.

وی با بیان اینکه شرکت معادن زغال سنگ قدمت بیش از پنجاه ساله دارد گفت: با تکنولوژی روس‌ها فعالیت خود را آغاز کرد و در منطقه زرند معادن اکتشاف و استخراج انجام شد.

مدیرعامل شرکت ذغال سنگ کرمان با اشاره به اینکه تصمیم‌گیری‌های لحظه‌ای و تغییر زودهنگام مدیران باعث شده که کارآیی شرکت پایین بیاید افزود: حقوق کارگران معادن ذغال سنگ در حداقل‌ها دو برابر شده است و پیگیر حق و حقوق کارگران هستیم.

وی با بیان اینکه 14 ماه از مابه‌التفاوت حقوق‌ها عقب هستیم و میزان حقوق مدیران تقریباً تغییری نداشته است ادامه داد: بیمه تکمیلی تا مبلغ 15 میلیون تومان برای کارگران تأمین شده است.

نیک‌طبع با اشاره به اینکه بدهی شرکت بابت درمان کارگران ذغال سنگ با مراکز درمانی کاملا تسویه شده است گفت: 7 پهنه جدید معدنی را می‌توانیم آغاز کنیم و ظرفیت بسیار خوبی در کرمان وجود دارد.

وی با بیان اینکه ذوب آهن اصفهان فقط 15 درصد نیاز خود را از ذغال سنگ استان کرمان تأمین می‌کند و مابقی آن از سایر معادن و یا از طریق واردات است افزود: دنبال تولید با کیفیت هستیم و ایمنی در معادن را با جدیت پیگیری می‌کنیم.

مدیرعامل شرکت ذغال سنگ کرمان با اشاره به اینکه خرید سنسورهای جدید ایمنی در دستورکار است و با توجه به تحریم‌ها با تأخیر روبه‌رو شده است ادامه داد: با فولاد زرند ایرانیان کار را آغاز کردیم تا از ذغال سنگ موجود استان استفاده شود.

وی با عنوان اینکه 60 درصد درآمد مجموعه به کارانه و در خود مجموعه هزینه می‌شود گفت: 28 میلیارد تومان ماهانه حقوق می‌دهیم و کارگر با انگیزه بیشتری در حال کار کردن است.

نیک‌طبع با اشاره به اینکه املاک زیادی شرکت ذغال سنگ دارد که در حال شناسایی است تا بتوانیم از آنها بهره‌برداری کنیم افزود: پیش‌بینی تا پایان سال 250 میلیارد تومان ورودی شرکت انجام شده و تاکنون نتیجه خوبی گرفته‌ایم.

وی با بیان اینکه تا بهمن ماه پرداخت‌های مانند عیدی کارکنان پرداخت می‌شود و کارهای خوبی انجام شده است ادامه داد: بیش از 3 هزار نفر نیرو داریم که تعدادی از آنها در دو ماهه گذشته درگیر بیماری کرونا شدند.

مدیرعامل شرکت ذغال سنگ کرمان بیان کرد: به حدود چهار هزار نفر تعداد فرزندان کارکنان بین 400 تا 700 هزار تومان کمک هزینه تحصیلی پرداخت شده است.

 

وی با بیان اینکه به‌دلیل اینکه شیب معادن ذغال سنگ کرمان بسیار زیاد است نمی‌توانیم کاملاً آنها را مکانیزه کنیم و در حال نیمه مکانیزه کردن آنها هستیم گفت: تحریم‌ها مشکلات زیادی ایجاد کردند و به‌همین دلیل ایمنی معادن به تعویق افتاده است اما تمام معادن موجود در بخش ایمنی تقویت شده‌اند و ایمنی معادن در اولویت است.