کد خبر: 89001

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی کشور گفت: دانشگاه آزاد اسلامی در گام دوم خود، توجه به آینده و شغل جوانان و تحصیل کارآمد را سرلوحه کار خود قرار داده است و اصل مهارت‌آموزی با معیار کار اولویت کاری این دانشگاه است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری فارس ، محمدمهدی طهرانچی درحاشیه مراسم افتتاح کارگاه صنعت و خودکفایی تولید قطعات معادن و صنایع در سیرجان با بیان اینکه دانشگاه و صنعت اگر ارتباط مستمر داشته باشند، منشا تولید در کشور هستند و ما با تمام امکانات و توان در خدمت صنعت کشور و منطقه هستیم، اظهار کرد: این همکاری مهندسی معکوس را در شرایط تحریم رقم زده است و با استفاده از هوش و توان همین دانشجویان خیلی از تولیدات در بخش‌های مختلف صنعتی را داریم.

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی در گام دوم خود، توجه به آینده و شغل جوانان و تحصیل کارآمد را سرلوحه کار خود قرار داده است واصل مهارت‌آموزی با معیار کار اولویت کاری است.

 رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: بخش صنعت امروز در این شهرستان فعال است و این ارتباط و هماهنگی دانشگاه با صنعت موجب تحولات خوبی در خودکفایی در تولیدات و فناوری داخل شده است و این دانشگاه به عنوان بستر فناوری و نوآوری، موضوعات مربوط به مهارت و اشتغال جوانان را دنبال می‌کند.

طهرانچی در تخصیص اعتبارات بخش‌های سرمایه‌گذاری دانشگاه برای رفع مشکلات این کارگاه قول مساعد داد و این تولیدات را برای کشور بهترین راه خود کفایی عنوان کرد.

حمد یعقوبی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی سیرجان  گفت: در این کارگاه قطعات صنعتی تولید می‌شود که در تحریم‌ها به کشور ما فروخته نشده است و امروز با همت و تلاش همین جوانان دانشجو و مهندسی معکوس مشغول ساخت قطعات مورد نیاز کارخانه‌های صنعتی و معدنی هستیم.

وی افزود: تاکنون توانستیم برای ساخت 25 قطعه صنعتی مورد نیاز صنایع و معادن منطقه اقدام کنیم که در کشور موجود نبود و خودمان طراحی و ساخته شد و تحقق شعار دانشگاه در کنار صنعت تحقق یافت .

به گزارش فارس، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی کشور در این سفر ابتدا با حضور در گلزار شهدای گمنام به مقام آنان ادای احترام کرد و سپس در بخش‌های مختلف دانشگاه واحد سیرجان بازدید ودر جریان کلاس‌های مجازی برای دانشجویان این واحد قرار گرفت و از هماهنگی و اجرای برنامه‌های مختلف ابراز رضایت کردند.