کد خبر: 89006

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس گفت: ما در استان کرمان کارخانه روغن داریم و واردات روغن مورد نیاز استان از دیگر استان‌ها فاجعه است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم ، محمدرضا پورابراهیمی در کارگروه رفع موانع تولید استان کرمان که با حضور رزم‌حسینی وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار شد با بیان این که فاجعه‌ای از این بالاتر نیست که روغن مورد نیاز مردم استان کرمان را از مازندران بیاورند اظهار داشت: ما در استان کرمان کارخانه روغن داریم و باید روغن مورد نیاز مردم کرمان را تأمین کند.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: چرا باید روغن کارخانه به تولید چیپس و پفک اختصاص پیدا کند و مایحتاج مردم به روغن که مصرف روزانه است با مشکل روبه‌رو شود.

علی زینی‌وند استاندار کرمان نیز در این جلسه با تسلیت نخستین سالگرد شهادت شهید سپهبد قاسم سلیمانی اظهار داشت: برنامه‌های کیفی و درخور شأن در این ایام برگزار شد که جای قدردانی از تمام دست‌اندرکاران دارد.

وی بیان کرد: سفر رزم‌حسینی وزیر صنعت، معدن و تجارت به استان کرمان غیرکاری بوده است و ما از او درخواست کردیم که با حضور در جلساتی مشکلات استان را پیگیری کند.

زینی‌وند با بیان اینکه استان کرمان در زیرساخت‌ها با مشکل روبه‌رو است تصریح کرد: اگر توسعه زیرساخت‌ها انجام نشود تقریباً ظرفیتی برای توسعه استان وجود ندارد.

در این جلسه محمدرضا قادر مدیرکل گمرکات استان کرمان اظهار داشت: تا دهم آبان‌ماه بسیاری از واحدهای تولیدی استان کرمان کالاهای آنها آمده اما نتوانستند آنها ترخیص کنند.

علیرضا رزم‌حسینی وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز در این جلسه با بیان این که واردات در مقابل صادرات به هر اندازه آزاد است و هیچ منعی ندارد اظهار داشت: حدود پنج میلیارد تومان تاکنون از همین مسیر ثبت سفارش انجام شده و با این روش واردات منعی ندارد.

وی با بیان اینکه برای کالاهایی که قبل از این تاریخ با ارز 4200 تومان واردات انجام داده بودند ترخیص آنها از گمرکات در دستورکار است گفت: 52 هزار میلیارد تومان تصویب شد که تسهیلات جهش تولید در کشور به واحدهای تعطیل و راکد برای فعال شدن پرداخت شود و ظرفیت بسیار خوبی برای  تمام استان‌ها است.