کد خبر: 89032

استاندار کرمان در واکنش به شایعات فعالیت کارخانه ارز دیجیتال رفسنجان گفت: ارتباط کمبود برق و فعالیت کارخانه ارز دیجیتال اشتباه است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم ، علی زینی‌وند در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان کرمان با بیان اینکه در استان کرمان با کمبود برق روبه‌رو هستیم و باید مصرف برق در استان مدیریت شود اظهار داشت: تأمین زیرساخت‌ها در استان یک ضرورت است.

وی با اشاره به اینکه تأمین برق و گاز منازل اولویت اول استان است و برق و گاز هیچ مشترک خانگی نباید قطع شود گفت: دستگاه‌های دولتی موظف هستند صرفه جویی برق و گاز را در دستورکار قرار دهند.

استاندار کرمان با بیان اینکه در بهمن‌ماه که برودت هوا بیشتر می‌شود با چالش بیشتری روبه‌رو هستیم و از الان باید مصرف برق و گاز دستگاه‌های اداری استان مدیریت شود ادامه داد: هر دستگاهی که الزامات قانونی در مصرف برق و گاز را رعایت نکند باید برق آنها قطع شود.

وی با اشاره به اینکه صرفه‌جویی مصرف برق و گاز در استان جدی است گفت: شایعاتی در ارتباط با پروژه‌ای که در رفسنجان در حال فعالیت است و ارتباط این پروژه با کمبود برق وجود دارد.

زینی‌وند با بیان اینکه پروژه‌ای که در رفسنجان وجود دارد قانونی است و با تعرفه قانونی برق فعالیت می‌کند افزود: این پروژه یک پروژه ملی است که در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان فعال است.

وی با اشاره به اینکه این ذهنیت که چون این کارخانه در آنجا فعال است تأمین برق دچار مشکل شده، اشتباه است ادامه داد: هیچ موضوع غیرقانونی در فعالیت کارخانه ارز دیجیتال رفسنجان وجود ندارد.