کد خبر: 89034

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان کرمان از اجرای ۲۷ پروژه اقتصاد مقاومتی با سرمایه‌گذاری بیش از ۴۰۰ میلیارد تومان در جیرفت و عنبرآباد خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم  ، جعفر رودری در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان‌های جیرفت و عنبرآباد که با حضور زینی‌وند استاندار کرمان برگزار شد اظهار داشت: یکی از مباحث مهم در شهرستان‌های جیرفت و عنبرآباد بحث اشتغال است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان کرمان ادامه داد: براساس هدف گذاری انجام شده در شهرستان جیرفت باید سالانه بیش از 2 هزار و 800 فرصت شغلی ایجاد شود تا پاسخگوی نیاز این شهرستان باشیم.

وی با اشاره به اینکه 27 پروژه اقتصاد مقاومتی در شهرستان‌های جیرفت و عنبرآباد تعریف شده گفت: از این تعداد 5 پروژه استانی، 6 پروژه ملی، 2 پروژه شهرستانی و 14 پروژه توسط معین اقتصادی منطقه انجام می‌شود.

رودری با بیان اینکه اعتبار این پروژه‌های اقتصاد مقاومتی 406 میلیارد تومان است افزود: با بهره‌برداری از این پروژه‌ها بیش از 2 هزار نفر اشتغال در این منطقه ایجاد می‌شود.

وی با اشاره به اینکه رویکرد ستاد اقتصاد مقاومتی پرداختن به مسائل مهم شهرستان است تصریح کرد: اشتغال و رونق سرمایه‌گذاری در جنوب استان در اولویت برنامه‌های مدیریت استان کرمان است.

به گزارش تسنیم در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان‌های جیرفت و عنبرآباد که با حضور زینی‌وند استاندار کرمان و مسئولان استانی و شهرستانی برگزار شد مشکلات بیش از 10 طرح صنعتی و معدنی مطرح و بررسی شد.

انتقال آب از سرشاخه‌های هلیل‌رود مشکلات عدیده‌ای برای مردم جنوب استان کرمان به وجود می‌آورد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از جیرفت، ذبیح‌الله اعظمی امشب در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان‌های جیرفت و عنبرآباد که با حضور زینی‌وند استاندار کرمان در جیرفت برگزار شد اظهار داشت: سدهای ساخته شده در بالادست هلیل‌رود مجوز زیست محیطی ندارد.

وی با بیان اینکه مسائل زیست محیطی هلیل‌رود کارشناسی نشده گفت: انتقال آب از سرشاخه‌های هلیل‌رود مشکلات عدیده‌ای را برای مردم شهرستان‌های جیرفت و عنبرآباد بوجود می‌آورد و مسئولان باید به پیامدهای این مهم توجه کنند.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: 750 میلیارد تومان اعتبار برای بهبود آنتن‌دهی به جنوب استان کرمان اختصاص داده شده است که به زودی و با حضور وزیر ارتباطات در این منطقه مشکل آنتن‌دهی و اینترنت حل می‌شود.

وی با بیان اینکه به کشاورزی جنوب استان کرمان با توجه به سرمازدگی اخیر خسارات زیادی وارد شده است گفت: می‌طلبد بانک‌ها استمهال تسهیلات کشاورزان جنوب استان را در دستورکار قرار دهند.

بابک کلانتری مدیر ستادی بانک کشاورزی نیز در این جلسه اظهار داشت: اعتبار بند خ هنوز بدست ما نرسیده و می‌طلبد هرچه زودتر به این منطقه اختصاص داده شود که مشکل کشاورزان برطرف شود.

در این جلسه حجت‌الاسلام رضا سالاری امام جمعه شهرستان عنبرآباد نیز اظهار داشت: وضعیت کشاورزی جنوب کرمان خوب نیست و امسال با سرمازدگی که برای محصولات کشاورزان پیش آمد خسارت بسیاری به این منطقه وارد شد.

وی با بیان اینکه مشکل اصلی امروز منطقه ما انتقال آب از سرشاخه‌های هلیل‌رود به شمال استان کرمان است گفت: مسئولین باید در این زمینه به داد مردم جنوب استان کرمان برسند چرا که این امر باعث می‌شود جنوب کرمان نابود شود.

امام جمعه شهرستان عنبرآباد با اشاره به اینکه مردمان جنوب استان کرمان زحمت کش و صبور هستند و نباید اجازه داد حق آنها ضایع شود بیان کرد: جنوب کرمان نیاز به صنایع تبدیلی دارد چرا که این منطقه ظرفیت بسیار خوبی دارد و باید از ظرفیت‌های موجود استفاده شود.

وی با بیان اینکه معین اقتصادی شهرستان جیرفت و عنبرآباد در این منطقه بسیار ضعیف عمل کرده است گفت: باید فکری به حال معین اقتصادی این منطقه شود؛ یا وضعیت مالی آن حل شده یا کلاً جمع شود.