کد خبر: 89052

در هفته سی و هفتم پویش هرهفته_الف_ب_ایران با حضور اردکانیان وزیر نیرو برقرسانی به ۱۱ روستای استان کرمان افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم ، برق رسانی به 11 روستای مهرآباد، کرپوئیه، چاه راز، دره اسپید، پشت، نیستان، پشته زیارت 2 گدار، قدس خوشاب، سنجدوئیه، تلمبه کرامت دانشی و کلاهون بالا در استان کرمان با حضور ویدئو کنفرانسی رضا اردکانیان وزیر نیرو در قالب پویش هر هفته_الف_ب_ایران افتتاح شد.

در این آیین حمیدرضا حبیبی مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای استان کرمان اظهار داشت: امروز فاز نخست پروژه نیروگاه گازی مقیاس کوچک 6 مگاواتی با سرمایه گذاری 40 میلیارد تومان و برق رسانی به 11 روستای استان کرمان با اعتبار حدود سه میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با بیان اینکه تابستان امسال را بدون خاموشی گذراندیم افزود: 24 مگاوات نیروگاه در حال نصب در استان کرمان داریم و 37 مگاوات نیروگاه خورشیدی نیز در حال نصب در استان کرمان وجود دارد.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای استان کرمان با اشاره به اینکه صنایع استان کرمان در مدیریت مصرف برق همکاری بسیار خوبی داشتند گفت: این همکاری باعث شد کمترین خاموشی را در پیک زمستان داشته باشیم.

وی با بیان اینکه سال 99 یکی از سال‌های سخت وزارت نیرو بود اما به‌خوبی در حال گذران از این سختی‌ها هستیم افزود: امروز به 11 روستای مهرآباد، کرپوئیه، چاه راز، دره اسپید، پشت، نیستان، پشته زیارت 2 گدار، قدس خوشاب، سنجدوئیه، تلمبه کرامت دانشی و کلاهون بالا برقرسانی شده و 128 ﺧﺎﻧﻮار ﺗﺤﺖ ﭘﻮﺷﺶ قرار می‌گیرند.

به گزارش تسنیم صبح امروز و با حضور ویدئو کنفرانسی رضا اردکانیان وزیر نیرو و علی زینی‌وند استاندار کرمان برقرسانی به 11 روستای استان کرمان در هفته سی و هفتم پویش هرهفته_الف_ب_ایران افتتاح شد.