کد خبر: 89055

امام جمعه کرمان گفت: ظرفیت زکات استان کرمان بسیار زیاد است و دقیق اجرایی و عملیاتی شود، محور توسعه متوازن خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم ، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی در شورای زکات استان کرمان که با حضور حجت‌الاسلام محمدطه مهری مدیرکل زکات کشور و سیدمصطفی آیت‌اللهی موسوی معاون امورعمرانی استانداری کرمان برگزار شد اظهار داشت: در سال جاری با توجه به اینکه سال سخت کرونایی بود اما در بحث زکات همت خوبی شده است.

وی با بیان اینکه مردم به‌خوبی این فریضه الهی را اجرایی کرده و مبلغ زکات خود را پرداخته‌اند گفت: اگر چه تاکنون اقدامات خوبی انجام شده اما تا نقطه مطلوب فاصله داریم.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با اشاره به اینکه در زمان مسئولیت آقای فدائی به‌عنوان استاندار کرمان جلسات خوبی در این حوزه برگزار شده است افزود: خوشبختانه به نتایج خوبی در این جلسات رسیدیم.

وی با بیان اینکه ظرفیت زکات استان کرمان بیش از این است تصریح کرد: عدد بودجه عمرانی استان هر چه باشد عدد زکات استان بیش از اینها است و از این رو تبیین زکات و برکات آن ضرورت دارد.

علیدادی‌سلیمانی با اشاره به اینکه اگر زکات استان کرمان دقیق اجرایی و عملیاتی شود، محور توسعه متوازن خواهد بود ادامه داد: تبیین برکات زکات ضرورت داشته و صدا و سیما برکات زکات را به مردم آگاهسازی کند.

 

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با اشاره به اینکه بهره‌گیری از ظرفیت سایر رسانه‌ها نیز اهمیت دارد و تبلیغ چهره به چهره نیز بسیار موثر خواهد بود گفت: کمتر دیده شده که مطبوعات در زمینه زکات مطلبی داشته باشند و نیاز است این امر الهی در جامعه تبیین شود.