کد خبر: 89058

امام جمعه رفسنجان گفت: یکی از مشکلات جدی استان کرمان و شهرستان رفسنجان بحران آب است و نبود آب حیات جامعه به خطر می‌اندازد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم ، حجت‌الاسلام اصغر عسکری امام جمعه رفسنجان در جلسه جمع‌بندی و بررسی مسائل شهرستان‌های رفسنجان و انار که با حضور نایب رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار شد با اشاره به اینکه یکی از مشکلات جدی استان کرمان و شهرستان رفسنجان آب است اظهار داشت: اگر آب نباشد کشاورزی نیست و حیات جامعه به خطر می‌افتد.

وی با بیان اینکه منابع معدنی خوبی در شمال استان کرمان داریم بیان کرد: بیش از 15هزار نفر جوان تحصیل کرده آماده به کار داریم که می‌تواند اشتغالزایی برای آنها ایجاد شود.

امام جمعه رفسنجان با اشاره به مشکلات شهرستان رفسنجان اعم از مسئله آب آشامیدنی و راه آهن عنوان کرد: با توجه به وجود منطقه ویژه اقتصادی و جمعیت خوب شهرستان‌های رفسنجان و انار وجود راه آهن برای این شهرستان خوب است و احیای ویژه صنعت و معدن می‌تواند مسائل رفسنجان را کمتر کند.

در این جلسه سیدمصطفی آیت‌اللهی موسوی معاون امور عمرانی استاندار کرمان در ارتباط با مخزن 15 هزار مترمکعبی آب در این شهرستان اظهار داشت:  برای تکمیل این مخزن 10 میلیارد تومان از شرکت آب و فاضلاب کشور و 5 میلیاردتومان از طر