کد خبر: 89106

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: بزرگترین پروژه نیروگاه خورشیدی استان کرمان به ظرفیت ۴۰۰ مگاوات در بخش راین احداث می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم  ، محمدرضا پورابراهیمی در حاشیه سفر علی زینی‌وند استاندار کرمان به بخش راین اظهار داشت: سال آینده پایان گازرسانی به بخش راین است.

وی با بیان اینکه مجموعه اقدامات انجام شده در حوزه راه در بخش راین کافی نیست و باید اهتمام بیشتری داشته باشیم گفت: مجموعه مس شهید باهنر باید برای بهره‌برداری از معادن راین فعال شود.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی افزود:‌ روستاهایی از سال‌ها قبل در تاریخ راین وجود دارد که صحبت‌هایی اخیراً پیش آمده مبنی بر اینکه این روستاها از راین جدا شده که ما حتما نسبت به این مسئله موضع خود را اعلام خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه راین ظرفیت تبدیل شدن به شهرستان دارد و ما این جداسازی‌ها را نمی‌پذیریم خاطر‌نشان کرد: اجازه نمی‌دهیم از اراضی راین چیزی کم شود و به اندازه سر سوزنی کوتاه نمی‌آییم و ارتقای بخش راین در چهارچوب ظرفیت‌های قانونی در دستور کار است.

پورابراهیمی با اشاره به اینکه استان کرمان ظرفیت بزرگی در ایجاد نیروگاه‌های خورشیدی دارد گفت: بزرگترین پروژه نیروگاه خورشیدی به ظرفیت 400 مگاوات در راین احداث می‌شود.

به گزارش تسنیم در سفر علی زینی‌وند استاندار کرمان به بخش راین سیستم پایش تصویری شهرداری راین با اعتبار 600 میلیون تومان مشتمل بر 32 دوربین در ورودی‌ها، خروجی‌ها و مرکز شهر و ساختمان پایگاه اورژانس 115 جاده‌ای راین با اعتبار 550 میلیون تومان به یاد شهدای انقلاب اسلامی و سپهبد شهید قاسم سلیمانی افتتاح شد.