کد خبر: 89111

معاون استاندار کرمان از حفظ ۲۰هزار و ۷۷۷ شغل با پرداخت تسهیلات کرونا و پرداخت ۲۳۷میلیارد تومان تسهیلات به مشاغل آسیب ‌دیده از کرونا خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم  ، محمدصادق بصیری در جمع خبرنگاران با تبریک ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی اظهار داشت: وزارت کشور مسئول هماهنگی دستگاه ‌ های اجرایی برای مقابله با کرونا است و ستاد ملی کرونا در کشور و به تبع آن در استان‌ها این ستاد راه‌اندازی شده است.

وی با بیان اینکه حدود یکسال است که در استان کرمان درگیر شیوع ویروس کرونا هستیم گفت: در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا استان کرمان شرح وظایف مدیران و دستگاه‌های اجرایی استان مشخص و ابلاغ شده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان با اشاره به اینکه از سال گذشته هر هفته شنبه‌ها جلسه ستاد کرونا بعد از ستاد ملی در استان کرمان تشکیل شده است ادامه داد: چند کمیته نیز ذیل ستاد تشکیل شده که یکی از مهمترین این کمیته ‌ ها کمیته نظارت و بازرسی است.

وی با عنوان اینکه 20 گروه نیز زیرمجموعه کمیته بازرسی و نظارت ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا راه‌اندازی و شیوه ‌نامه‌ای برای نظارت از صنوف مختلف تهیه شده است افزود: همه ما در خدمت کادر درمان بودیم تا آنها بتوانند کار خود را انجام بدهند.

بصیری با بیان اینکه برای مقابله با کرونا بسیاری از صنوف تعطیل شدند تا روند شیوع بیماری را بتوانیم کنترل کنیم گفت: اصناف در شب عید سال گذشته و در طول امسال همکاری بسیار خوبی داشتند که جای قدردانی دارد.

وی با اشاره به اینکه کمیته ‌ ای برای مشارکت‌های مردمی و رزمایش کمک مؤمنانه مورد تأکید رهبر معظم انقلاب اسلامی تشکیل شد و در ستاد کرونا این موضوع را پیگیری می‌کنیم ادامه داد: طرح جامع هوشمند مدیریت ‌ ها در ستاد ملی تعریف و سه وضعیت قرمز، نارنجی و زرد برای مناطق مختلف کشور تعریف شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان با بیان اینکه بر این اساس به ازای هر صد هزار نفر جمعیت اگر ده نفر بستری مثبت کویید19 در روز داشته باشیم وضعیت ما قرمز اعلام می‌شود گفت: بعد از آن طرح شهید سلیمانی مقابله با کرونا ابلاغ شد که تأکید آن بر محله محوری و خانواده محوری بود.

وی با اشاره به اینکه طرح شهید سلیمانی همه دستگاه‌ها را دور هم جمع کرد و انسجام خوبی ایجاد شد و در کنترل بیماری بسیار اثرگذار بود افزود: طرح شهید سلیمانی مقابله با کرونا آنقدر در استان موفق بود که استان از وضعیت قرمز و به وضعیت زرد و در بسیاری نقاط به وضعیت آبی رسیدیم.

بصیری با بیان اینکه عادی انگاری بیماری توسط مردم باعث شد که مجدداً دورهمی‌های خانوادگی آغاز و بعضی‌ها به سفر بروند که در نتیجه بازگشت بیماری به استان را شاهد هستیم تصریح کرد: ویروس کرونا تمام نشده و نباید حساسیت ‌ ها کم شود.

وی با اشاره به اینکه تأکید به استفاده از ماسک بسیار جدی است و در هر شرایطی باید پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنیم افزود: 51 مورد مصوبه ابلاغی ستاد ملی کرونا ویژه ستاد استان کرمان داشتیم که بومی‌سازی و اجرایی شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان با بیان اینکه هزار و 826 بازرس افتخاری از ادارات به کمک ما آمدند و بازرسی از صنوف و ادارات مختلف در دستور کار قرار گرفت عنوان کرد: بیش از 435 هزار مورد بازرسی از تیرماه امسال از اماکن مختلف در استان کرمان انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه در این بازرسی‌های انجلم شده 4 درصد تذکرات منجر به پلمب از واحدها شده است گفت: نیروهای نظامی و انتظامی به ویژه پلیس در کنترل راه‌ها و ترددها همکاری بسیار خوبی داشتند.

بصیری با بیان اینکه 16 نقطه ورودی استان تحت کنترل قرار گرفت و 3هزار و 686 مورد جریمه 500 هزار تومانی برای خودروهایی که تخطی کرده بودند اعمال شده است افزود: 45 هزار و 322 دستگاه خودرو نیز از استان کرمان به سمت مقاصد خودشان برگشت داده شد.

وی با اشاره به اینکه ورود به استان‌های هدف گردشگری در کشور مانند شمال کشور، اصفهان و هرمزگان ممنوع شده است گفت: این نگرانی وجود دارد که سفرها به سمت استان کرمان انجام شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان با بیان اینکه به همین دلیل مقرر شد که پلیس راهور در ورودی‌ها مستقر شود و از خودروهایی که از استان‌های نارنجی به کرمان می‌آیند ممانعت کند ادامه داد: فرمانداران نیز موظف هستند آرامستان‌ها را کنترل کرده و در صورت ازدحام جمعیت این مکان ‌ها را تعطیل کنند.

وی با اشاره به اینکه 20 هزار و 777 شغل با پرداخت تسهیلات کرونایی در استان کرمان حفظ شده است گفت: تاکنون 237 میلیارد تومان تسهیلات کرونایی در استان کرمان به مشاغل آسیب ‌ دیده از کرونا پرداخت شده است.