کد خبر: 89116

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: سالانه به 8 هزار واحد مسکونی برای زوج‌های جوان در استان کرمان نیاز داریم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری فارس ، محمدرضا پورابراهیمی صبح امروز در آیین افتتاح طرح‌های فرودگاه‌های استان کرمان با حضور وزیر راه  شهرسازی اظهار داشت: یک میلیون مسافر حمل و نقل هوایی طی سال در استان کرمان داریم و به علت حضور عشاق ملی و بین‌المللی سردار سلیمانی بعد از کرونا میزان حمل  نقل هوایی استان کرمان بیشتر می‌شود بنابراین باید فاز بعدی توسعه فرودگاه‌های استان انجام شود.

بیان کرد: تحرک خوبی با اجرای طرح مسکن ملی در کشور ایجاد شده است و مجلس شورای اسلامی هم کمک به تامین مالی بخش مسکن را در دستور کار قرار داده است.

وی با اشاره به کلنگ‌زنی 3 هزار و 500 واحد مسکونی در کرمان با حضور وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: این پروژه‌ها بخشی از نیاز را تامین می‌کند و این در شرایطی‌ست که سالانه به 8 هزار واحد مسکونی در استان نیاز داریم.

پورابراهیمی با انتقاد از توقف پروژه مسکن مهر در سال‌های اخیر ابراز داشت: این امر تقاضای انباشته در استان کرمان ایجاد کرده است و درخواست داریم نسبت به این موضوع اقدامات ویژه انجام دهید.

وی بیان کرد: در جلسه با وزیر صمت مقرر شد، مرحله دوم انتقال آب از خلیج فارس با 47 هزار میلیارد تومان اعتبار به خراسان به مرکزیت استان کرمان صورت گیرد و با اجرای این پروژه طی 4 سال آینده تخصیص آب قابل توجهی در استان کرمان به ویژه در شهر کرمان فراهم می‌شود.

امام جمعه کرمان هم در این آیین اظهار داشت: زیرساخت‌های حمل و نقل یکی از بخش‌های مهم برای توسعه مناطق مختلف ازجمله استان کرمان هستند.

حجت‌الاسلام و المسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی بیان داشت: پروژه‌های فرودگاه‌های استان کرمان نشان داد اگر حرکت جهادی در یک کار وجود داشته باشد و پافشاری کنیم و بودجه‌های لازم تامین شود بنابراین می‌تواند چنین جریانی را خلق کند و ما بعد از انقلاب سابقه خوشی در حوزه‌های مختلف داریم اما در بخش اجرایی کشور پروژه‌های متعددی را پیش‌بینی می‌کنیم و کلنگ می‌زنیم اما ظرفیت کشور را تقسیم می‌کنیم.