کد خبر: 89121

جانشین فرمانده ناجا با اشاره به اینکه نامناسب بودن بخشی از زیرساخت‌ها باعث سرقت است گفت: پروانه ساخت منازل باید پیوست انتظامی داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم ، سرتیپ پاسدار قاسم رضایی جانشین فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی در جمع خبرنگاران با گرامیداشت دهه فجر انقلاب اسلامی و یاد و خاطره شهدا اظهار داشت: حاج قاسم مطیع محض ولایت بود و روح بلند سپهبد شهید قاسم سلیمانی سایر مردم در کشورهای مختلف را هم به سمت خودش جذب کرد.

وی با بیان اینکه نظم و انضباط حاج قاسم او را از همه چیز متمایز می‌کرد افزود: مردم شهید سلیمانی را صرفاً در شجاعت و رزمندگی نمی‌دانند بلکه حاج قاسم را در اخلاق می‌شناسند اینکه چگونه در زلزله و سیل کنار آنها بود و به فرزندان و خانواده شهدا تعظیم و احترام می‌کرد.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی با اشاره به اینکه امروز حاج قاسم در جغرافیای سیاسی جهان در قلب مردم قرار دارد گفت: زندگی شهید سلیمانی سراسر درس است و او اهل خلوت با خدا بود.

وی با بیان اینکه شهید سلیمانی در جنگ یک فرمانده بود و در حوزه اجتماعی یک رهبر افزود: اخلاص و خود را ندیدن مکتب شهید سلیمانی است و نیروی انتظامی از مکتب حاج قاسم الگوگیری کرده است.

سرتیپ رضایی با اشاره به اینکه حاج قاسم فردی تکلیف‌مدار بود و برای همیشه در نیروی انتظامی زنده است ادامه داد: تمام برنامه‌های نیروی انتظامی با شعار من یک انقلابی‌ام دنبال می‌شود.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی به فرموده امام (ره) انفجار نور بود و این نور در تمام عالم جهان‌گیر شده است گفت: انقلاب اسلامی ایران در راستای عاشورا است و در عصر ما به وقوع پیوسته و بسترساز ظهور امام زمان (عج) است.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی با اشاره به اینکه نیروی انتظامی پاسدار دستاوردهای انقلاب است افزود: نیروی انتظامی از مردم و برای مردم بوده و روح انقلابی در نیروی انتظامی از سرباز و درجه‌دار و از مرزها تا مرکز کشور حاکم است.

وی با بیان اینکه ما در نیروی انتظامی ارتباط جدی با کشورهای همسایه داریم و در شبانه‌روز بیدار هستیم ادامه داد: نیروهای ما در صحنه‌های مختلف از جمله موضوع اخیر کرونا حضور دارند و به مردم خدمت می‌کنند.

سرتیپ رضایی با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب به نیروی انتظامی لقب مقدس بودن را می‌دهند که جای بسی افتخار دارد گفت: مردم پشتیبانی و همکاری خوبی با نیروی انتظامی دارند و اگر امروز ما کاهش جرم را داریم نتیجه همکاری مردم با نیروی انتظامی است.

وی با بیان اینکه دغدغه نیروی انتظامی آرامش مردم و امنیت کشور است ادامه داد: ایران کشور بزرگی است و بخش مهمی از جغرافیای کشور در جنوب‌شرق قرار دارد.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی با اشاره به اینکه منابع غنی در کشور وجود دارد و بعد از انقلاب کارهای بزرگی در جنوب‌شرق کشور در حوزه های مختلف جاده، رفاه مردم و امورات زیربنایی شده است گفت: می‌طلبد این اقدامات ادامه داشته باشد.

وی با بیان اینکه بیش از هشت هزار تن در افغانستان تولید مواد مخدر است که بخشی از آن از ایران و استان کرمان عبور می‌کند و باعث مشکلات و معضلات اجتماعی می‌شود عنوان کرد: استان کرمان بیش از 158 تن کشفیات مواد مخدر در ده ماهه نخست امسال داشته که 58 درصد افزایش کشفیات نسبت به مدت مشابه سال قبل است.

سرتیپ رضایی با اشاره به اینکه اتباع بیگانه غیرمجاز چالش دیگری در جنوب‌شرق کشور از جمله استان کرمان است که مشکلات زیادی برای نیروی انتظامی و مردم ایجاد می‌کنند افزود: سلاح غیرمجاز در جنوب‌شرق کشور و استان کرمان نیز یک چالش است و نباید فردی که سلاح غیرمجاز دارد احساس امنیت کند و در این راستا قرارگاه مقابله با قاچاق و حمل سلاح در ناجا راه‌اندازی شده و حمل سلاح از شش ماه تا 10 سال حبس دارد.

وی با بیان اینکه خودمان را مدیون شهدا می‌دانیم چرا که شهدا صاحب انقلاب هستند و باید پاسدار خون شهدا باشیم افزود: آرامش جامعه را وظیفه اصلی و مهم خود می‌دانیم.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی با اشاره به اینکه نامناسب بودن بخشی از زیرساخت‌ها باعث سرقت است گفت: پروانه ساخت منازل باید پیوست انتظامی داشته باشد.

وی با بیان اینکه همان‌گونه که در پروانه ساختمان ایمن بودن آن در مقابل زلزله بررسی می‌شود باید ایمن بودن آن در مقابل سرقت نیز یک شاخص باشد افزود: در سال گذشته طرحی به بانک مرکزی دادیم که در کاهش سرقت‌ها در فضای مجازی بسیار موثر بود.