کد خبر: 89133

نماینده مردم کوهبنان و زرند در مجلس گفت: باید به بخش مسکن و مساله اشتغال کوهبنان سرعت بیشتری ببخشیم که این مهم در کاهش مهاجرت‌ها و تعالی منطقه بسیار اثرگذار خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از  خبرگزاری فارس ، حسین سالاری فرماندار کوهبنان در حاشیه کلنگ‌زنی شهرک ۳۰۰ واحدی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در قالب طرح اقدام ملی مسکن در این شهرستان  اظهار داشت: در ایام‌الله دهه فجر بیش از ۶۲ میلیارد تومان افتتاح و کلنگ‌زنی پروژه‌های مختلف را داشتیم.

وی اظهار کرد: با رایزنی‌های صورت گرفته و موافقت مسئولین استانی، منازل شهرک‌ طرح اقدام ملی کوهبنان به صورت ویلایی احداث می‌شوند که این مهم در کاهش قیمت زمین و اجاره‌بهای مسکن موثر خواهد بود.

فرماندار کوهبنان بیان داشت: در روستاهایی که طرح هادی اجرا شده به‌دنبال نقشه‌برداری و تحویل سند هستیم تا مردم بدون دغدغه در راستای ساخت و ساز اقدام کنند.

سالاری ادامه داد: پس از زلزله شب یلدای سال ۹۶ باتوجه به عقب‌نشینی بسیاری از منازل و وجود تیرهای برق مزاحم در معابر و کوچه‌ها اقدامات اساسی جهت جابه‌جایی تیرهای برق صورت گرفت.

وی تصریح کرد: در راستای حمایت از بخش خصوصی و ایجاد اشتغال، برقرسانی به معادن تاجکوه و کوه‌قلعه در دستور کار قرار گرفت و انجام شد.

توجه به مسکن و اشتغال کوهبنان برای کاهش مهاجرت‌ها

عفت شریعتی‌کوهبنانی نماینده مردم کوهبنان و زرند در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: باید به بخش مسکن و مساله اشتغال کوهبنان سرعت بیشتری ببخشیم که این مهم در کاهش مهاجرت‌ها و تعالی منطقه بسیار اثرگذار خواهد بود.

وی بیان داشت: اجرای طرح‌های هادی در روستاها باعث امیدواری مردم شده البته باید در ساخت و سازها حفظ قوانین و مباحث منابع طبیعی مدنظر باشد.

نماینده مردم شهرستان‌های زرند و کوهبنان در مجلس افزود: با توجه به کاهش نزولات جوی طی سالیان گذشته باید رفع مشکلات آب شرب و کشاورزی روستاها در اولویت برنامه‌ها قرار بگیرد.

وی تاکید کرد: شهرستان‌های زرند و کوهبنان که در شمال استان کرمان قرار دارند دارای ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های نهفته‌ای هستند که با کشف و بالفعل نمودن این ظرفیت‌ها می‌توان شاهد رشد و تعالی بیشتر این خطه بود.

شریعتی تصریح کرد: مردم شهرستان کوهبنان در سایه وحدت و همدلی با انعکاس نظرات مثبت می‌توانند در احداث کارخانه سرب و روی منطقه موثر باشند.

نائب رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان بیان داشت: جا دارد صدا و سیما نظرات و ‌پیشنهادات مردم کوهبنان را بیشتر به سمع و نظر مسئولین مربوطه برساند تا در سال ۱۴۰۰ کوهبنان به جایگاه واقعی خود در عرصه‌های فرهنگی و اقتصادی برسد.

وی تاکید کرد: جا دارد که مسئولین طبق یک برنامه مدون در حاشیه مراسم نماز جمعه نسبت به روشنگری و تبیین افکار عمومی اقدام کنند و قوانین و‌ مقررات لازم را برای مردم بازگو کنند.

احداث حدود ۲۲۰۰ واحد مسکونی پس از زلزله کوهبنان

علی‌اکبر سلطانی‌نژاد مدیر‌کل بنیاد مسکن استان کرمان گفت: به برکت انقلاب اسلامی امروز شاهد خدمات گسترده در عرصه احداث مسکن و اجرای طرح هادی در مناطق روستایی هستیم و باید به سمت و سویی حرکت کنیم که با واگذاری زمین طرف احساس تعلق کند و با رغبت برای ساخت و ساز اقدام کند.

وی خاطرنشان کرد: پس از زلزله شب یلدای کوهبنان در سال ۹۶ حدود ۲۲۰۰ واحد مسکونی احداث شد و در کنار آن کار بهسازی و مقاوم‌سازی منازل مسکونی در روستاها و شهر کوهبنان در دستور کار قرار گرفت.

سلطانی‌نژاد ادامه داد: امیدوارم که شهرک مسکن طرح اقدام ملی کوهبنان در کوتاه‌ترین زمان ممکن ساخته شده و با همت شهرداری، ادارات آب شهری، برق، گاز و مخابرات زیرساخت‌های لازم فراهم شود.

۵۳۶ نفر متقاضی طرح اقدام ملی مسکن ملی در کوهبنان

حسین جعفری رئیس بنیاد مسکن کوهبنان گفت: در گذشته در قالب مسکن مهر دو شهرک ۳۰۰ واحدی امام رضا (ع) و ‌مسکن مهر ۱۳۲ واحدی احداث شد و امیدواریم شهرک جدید طرح اقدام‌ ملی مسکن که مزین به نام شهید سلیمانی شده در کمتر از دو سال حدود ۲۰۰ واحد مسکونی ساخته شود.

وی بیان داشت: در قالب طرح اقدام ملی بیش از ۵۳۶ نفر متقاضی داشتیم که ۲۷۰ نفر واجد شرایط شناخته شدند و در حال حاضر ۴۰ قطعه زمین واگذار شده است .

جعفری تاکید کرد: معرفی متقاضیان به بانک ‌مسکن، تلاش در راستای اخذ سند زمین‌ها و اسقرار زیرساخت‌ها در دستور کار قرار دارد و تقریبا علمیات ساختمانی بسیاری از واحدها آغاز شده است.