کد خبر: 89138

شورای ‌شهر کرمان کلیات بودجه هزار و ۵۰۰ میلیارد تومانی شهرداری کرمان برای سال ۱۴۰۰ را مصوب کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم ، نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان با حضور محمد فرشاد رئیس شورای اسلامی شهر کرمان، رامین ارجمندکرمانی، محمدجواد کامیاب، احمد حسن‌زاده، فتح‌الله مویدی، منصور ایران‌منش، سیدمحمدرضا معین‌زاده میرحسینی، حسین چناریان، علی ‌اکبر مشرفی، علی خدادادی و زهرا لری اعضای شورای شهر و سیدمهران عالم ‌ زاده شهردار کرمان برگزار شد.

در این جلسه محمد فرشاد رئیس شورای اسلامی شهر کرمان با تبریک حلول ماه رجب اظهار داشت: امروز مصوبات زیادی داریم و باید کمیسیون ‌ های شورا مصوبات خود را در صحن شورا مطرح کرده و مصوبه بگیرند.

وی با بیان اینکه مرور زمان نباید باعث شود که کاربری‌های مشارکت شهرداری در ساخت بناهای خیریه تغییر کرده و از نیت امروزی تغییر کند گفت: این نگرانی وجود دارد که شهرداری با مؤسسه خیریه ‌ ای همکاری داشته باشد اما در سال‌های آینده هدف اصلی فراموش شود.

حسین چناریان عضو شورای شهر کرمان در این جلسه اظهار داشت: جهت حمایت کودکان مبتلا به سرطان ساخت مرکز پزشکی هسته‌ای قطعه زمینی در هفت باغ علوی اختصاص داده شده که با همکاری شهرداری کرمان و مؤسسه خیریه کمک ساخته شود.

وی با بیان اینکه برای پرداخت بخشی از بدهی شهرداری به قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) بابت ساخت تقاطع سربازان گمنام امام زمان (عج) شهرداری پیشنهاد واگذاری زمین داده است گفت: این پیشنهاد مورد موافقت اعضای شورای شهر قرار گرفت و در صحن شورا مصوب شد.

عضو شورای شهر کرمان با اشاره به اینکه بودجه پیشنهادی سال 1400 شهرداری تهیه، تنظیم و به شورا ارائه شده است افزود: جلسه فوق‌العاده کمیسیون بودجه شورا برگزار و این بودجه مورد بررسی قرار گرفت.

 

وی با بیان اینکه با توجه به توضیحات کارشناسان شهرداری مسائل بررسی شد و کمیسیون با بودجه هزار و 500 میلیارد تومانی شهرداری موافقت کرد گفت: بودجه 1400 نسبت به امسال رشد داشته و در سال 99 تاکنون بیش از 940 میلیارد تومان شهرداری کرمان درآمد داشته است.