کد خبر: 89141

استاندار کرمان گفت: خروج مرغ از استان کرمان تا اطلاع ثانوی ممنوع است و مردم نباید در تأمین مایحتاج عمومی خود مشکل داشته باشند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم ، علی زینی‌وند استان دار کرمان صبح امروز در جلسه ستاد تنظیم بازار استان کرمان که در سالن پیامبر اعظم (ص) استانداری کرمان برگزار شد با بیان اینکه شرکت پشتیبانی امور دام استان کرمان نسبت به اخذ مجوز توزیع مرغ منجمد در استان اقدام کند اظهار داشت: کمبود مرغ در استان یک معضل بزرگ است و تنش مرغ در بازار می‌تواند مشکلات زیادی ایجاد کند.

استاندار کرمان با بیان اینکه باید مدیران تهران را توجیه کرد تا بلافاصله مرغ در استان کرمان توزیع شود ادامه داد: استان که نباید منتظر امضای یک مدیر در تهران بماند.

وی با اشاره به اینکه هر جا کمبودی در استان وجود داشته باشد با مجوز امنیتی درب انبارها را باز خواهیم کرد و کالا بین مردم توزیع می‌شود گفت: کرمان استان پهناوری است و مردم مشکل دارند و نمی‌شود که مردم در تأمین مایحتاج عمومی خود مشکل داشته باشند.

زینی‌وند با بیان اینکه تأمین مرغ استان کرمان از یزد و فارس است و مکاتبات لازم با استانداران این دو استان انجام شده است افزود: گزارشی از توزیع غلط مرغ به ما رسیده که در شورای تأمین استان نیز مورد بررسی قرار گرفت.

وی با تأکید بر اینکه جلوی این نوع توزیع غلط مرغ را خواهیم گرفت و اتحادیه تخصصی مرغ باید برای توزیع مرغ پای کار بیاید گفت: ورودی و خروجی کشتارگاه‌ها باید با دقت و مستمر توسط دستگاه‌های نظارتی بررسی شود.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه شبکه توزیع مرغ در استان باید رصد کامل شود و توزیع باید مویرگی انجام شده و حتی می‌توان از ظرفیت بسیج استفاده شود افزود: خروج مرغ از استان کرمان تا اطلاع ثانوی ممنوع است تا کمبود مرغ جبران و تعادل در بازار برقرار شود.

وی با اشاره به اینکه راهکار مناسب برای تأمین میوه شب عید استان کرمان باید دیده شود افزود: اگر پرتقال مورد نیاز استان تأمین نشود مجبوریم از راه دیگری وارد شویم؛ به هر حال وقتی ما خودمان تولید کننده هستیم باید داخل استان مشکلی وجود نداشته باشد.

مهدی حسینی‌نژاد مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان کرمان نیز در این جلسه با بیان اینکه 950 تن پرتقال و 500 تن سیب درختی برای تأمین میوه شب عید پیش‌بینی شده اظهار داشت: در تأمین سیب درختی مشکلی وجود ندارد و تاکنون 350 تن پرتقال تأمین شده است اما در زمینه تأمین پرتقال مشکلاتی وجود دارد.