کد خبر: 89193

استاندار کرمان گفت: دو شهر کرمان و زرند در حالت بحرانی آب هستند و ۶۴ درصد جمعیت استان کرمان در شهرستان‌های با تنش آبی قرار دارند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم ، علی زینی‌وند بعدازظهر امروز در آیین بهره‌برداری همزمان آبرسانی به 96 روستای استان کرمان که در قالب چهل و چهارمین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران که با حضور ویدوئوکنفرانس اردکانیان وزیر نیرو در روستای ده لوءلوء کرمان برگزار شد با بیان اینکه با توجه به شرایط سخت کشور پروژه‌های بسیار خوبی در وزارت نیرو در حال اجرا است که جای تقدیر دارد اظهار داشت: با تلاش‌های انجام شده شاخص‌های انرژی در استان کرمان در این دولت ارتقا پیدا کرده است.

وی با اشاره به اینکه استان کرمان، از استان‌های خشک و کم آب در کشور است گفت: دو شهر کرمان و زرند در حالت بحرانی آب قرار دارند و 12 شهر استان کرمان تنش آبی دارند.

استاندار کرمان با بیان اینکه 64 درصد جمعیت استان در شهرستان‌های تنش آبی قرار دارند ادامه داد: در روستاهای فاقد آب استان کارهای خوبی در حال انجام است.

وی با اشاره به اینکه پیشنهاد می‌شود در کوتاه مدت اجرای رینگ آبرسانی به شهر کرمان انجام شود افزود: از ظرفیت انتقال آب خلیج فارس به استان کرمان برای آب شرب استفاده شود.

به گزارش تسنیم، با افتتاح 96 پروژه آبرسانی به روستاهای استان کرمان در شهرستان‌های کرمان، سیرجان، بافت، رابر، زرند، عنبرآباد، منوجان، رودبارجنوب، قلعه‌گنج، ریگان، فاریاب و کوهبنان بیش از 31 هزار نفر از مردم استان کرمان از نعمت آب آشامیدنی سالم برخوردار شدند.