کد خبر: 89197

با حضور رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) و معاون رئیس جمهور جشن خودکفایی ۵ هزار و ۵۰۰ مددجوی کمیته امداد استان کرمان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم ، جشن خودکفایی 5هزار و 500 مددجوی کمیته امداد استان کرمان صبح امروز با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان، سیدمرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره)، امید معاون رئیس جمهور، علی زینی‌وند استاندار کرمان، سردار حسین معروفی فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان، یدالله موحد رئیس کل دادگستری استان، دادخدا سالاری دادستان کرمان و تعدادی از نمایندگان مردم استان کرمان در مجلس در شورای اسلامی در مصلی بزرگ امام علی(ع) شهر کرمان برگزار شد.

یحیی صادقی مدیرکل کمیته امداد استان کرمان در این آیین با بیان اینکه حدود 120 هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد استان کرمان هستند و ماهیانه مستمری دریافت می‌کنند اظهار داشت: از این تعداد 67 هزار و 400 نفر زن سرپرست خانوار هستند.

وی با بیان اینکه بیش از 29 هزار دانش آموز و حدود چهار هزار دانشجو تحت پوشش کمیته امداد تحصیل می‌کنند ادامه داد: 21 هزار و 536 نفر تعداد ایتام و محسنینی است که تحت پوشش کمیته امداد استان کرمان قرار دارند.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان با اشاره به اینکه در سال 99 تعداد 10 هزار و 335 شغل برای مددجویان تحت پوشش کمیته امداد استان کرمان ایجاد شده است افزود: از این تعداد 3 هزار و 533 شغل در شهرها و 6 هزار و 802 شغل در روستاها بوده است.

وی عنوان کرد: فرصت‌های شغلی ایجاد شده برای مددجویان کمیته امداد استان کرمان در حوزه کشاورزی، دامپروری، صنایع دستی، فرش و گلیم، پرورش طیور، خدمات، صنفی و صنعتی، حمل و نقل و زنبورداری بوده است.

صادقی با بیان اینکه بسته‌های تشویقی اشتغال مددجویان را داریم که به کارفرمایان اختصاص داده شده است ادامه داد: در این بسته‌های تشویقی هزینه‌های آموزش مهارتی مورد نیاز کارفرما، حق بیمه سهم کارفرما و تسهیلات قرض‌الحسنه 500 میلیون ریالی به ازای اشتغال هر مددجو پرداخت می‌شود.

وی با اشاره به اینکه از ابتدای سال جاری هزار و 889 تخته فرش به متراژ 14 هزار و 167 مترمربع تولید شده است که ارزش ریالی آن بیش از 495 میلیارد ریال است افزود: از ابتدای سال 99 تعداد 3 هزار و 750 سری جهیزیه به مبلغ 20 میلیارد تومان بین زوج‌های جوان نیازمند توزیع شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان با بیان اینکه امسال 330 میلیارد تومان مستمری به خانواده‌های تحت پوشش امداد پرداخت شده گفت: 14 میلیارد تومان نیز کمک موردی به نیازمندان پرداخت شده است.

وی با عنوان اینکه 5 هزار و 776 مسکن برای مددجویان با اعتبار 242 میلیارد تومان ساخته شده و 9 میلیارد تومان اجاره مسکن برای 2 هزار و 570 نفر از مددجویان کمیته امداد در سطح استان کرمان پرداخت شده است افزود: 57 میلیارد تومان وام ضروری به 10 هزار و 89 نفر و 18 میلیارد تومان وام مسکن به هزار و 527 نفر از مددجویان پرداخت شده است.

صادقی با بیان اینکه استاندار کرمان بر ایجاد شغل‌های کوچک و خرد در استان تأکید دارند که یک ظرفیت بزرگ است گفت: از ابتدای امسال 17 میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی به هزار و 113 نفر پرداخت شده است.

وی با اشاره به اینکه سپاه ثارالله استان کرمان نیز همکاری بسیار خوبی برای محرومیت‌زدایی با کمیته امداد استان داشته است ادامه داد: نیروی انتظامی استان و قرارگاه منطقه‌ای ارتش در جنوب‌شرق کشور نیز همکاری اثربخشی با ما داشتند که باعث امیدآفرینی در جامعه می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان با بیان اینکه امروز هزار و 500 سری جهیزیه به مناسبت عید مبعث پیامبر (ص) به زوج‌های جوان تقدیم می‌شود افزود: هزار و 850 سری جهیزیه نیز در ایام سالگرد شهادت شهید سپهبد قاسم سلیمانی در سطح استان کرمان بین زوج‌های جوان در شرف ازدواج توزیع شده است.