کد خبر: 89227

علی معصوم‌پور کارآفرین روشندل بافتی است که با وجود معلولیت هیچ‌گاه تسلیم نشد و از خود یک کارآفرین ساخت است وی که متأهل و داری یک فرزند است در تاکسی بی‌سیم هشت نفر را به کار مشغول کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری فارس ، علی معصوم‌پور کارآفرین روشندل بافتی است که با وجود معلولیت هیچ‌گاه تسلیم نشد و از خود یک کارآفرین ساخت است وی که متأهل و داری یک فرزند است و در تاکسی بی‌سیم هشت نفر را به کار مشغول کرد.

وی به خبرنگار فارس گفت: زمانی که متأهل شدم دنبال شغل بودم و با کمک بهزیستی، حمایت خانواده و پشتکارم، تاکسی بی‌سیم راه‌اندازی کردم که ظرفیت ۳۰ تا ۴۰ نفر اشتغال را دارد و در حال حاضر برای هشت نفر اشتغال ایجاد شده است که دو نفر از آنها روشندل هستند.

معصوم‌پور عنوان کرد: تاکسی بی‌سیم اولین بار در شهرستان بافت ایجاد شده است و نیازمند تبلیغات و حمایت کلیه ارگان‌ها است و خوبی تاکسی بیسیم این است که نرخش نسبت به تاکسی‌های درون شهر کمتر است.

این کارآفرین روشندل خاطرنشان کرد: مشکلی که در این شغل دارم نداشتن مکان مناسب است که کمک مسئولین را نیازمند است و در بقیه شهرستان‌ها از جمله سیرجان و کرمان در تاکسی بی‌سیم، بانوان هم فعالیت می‌کنند ولی در شهرستان بافت اجازه نمی‌دهند و چندین بار از مسئولین مربوطه پیگیری شدم اما جواب قانع‌کننده‌ای نداده‌اند.

وی بیان کرد: معلولیت محدودیت نیست و معلولین نباید ناامید باشند چراکه خواستن توانستن است و کاری که علاقه‌مند هستند را انجام دهند و به مردم جامعه خدمت کنند.

یکی از کارکنان این تاکسی بی‌سیم نیز به خبرنگار فارس گفت: راننده تاکسی بی‌سیم هستم و چند ماهی است این فعالیت راه افتاده ولی بین مردم جا نیفتاده است اما این آژانس مشکلات زیادی دارد که توقع است نهادهای دولتی کمک کنند.

وی بیان داشت: ما در این تاکسی بی‌سیم به مردم کمک می‌کنیم که رفت‌وآمدشان را تسهیل کنیم و توقع داریم که مسئولین کمک کنند.