کد خبر: 89233

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان زندان‌ها درباره زمان اجرای قانون تسری فوق‌العاده خاص کارمندان برای کارکنان سازمان زندان‌ها توضیح داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم، قانون تسری فوق‌العاده خاص کارمندان برای کارکنان سازمان زندان‌ها به تصویب مجلس شورای اسلامی و تأیید شورای نگهبان رسیده است و سازمان برنامه و بودجه کشور بر اجرای آن از فروردین 1400 تأکید دارد. برخی تماس‌ها با خبرگزاری تسنیم حاکی از آن بوده که علیرغم تصویب اعتبار مورد نیاز برای اجرای کامل این قانون، سازمان زندان‌ها از صدور احکام بر طبق قانون بودجه سال جاری استنکاف ورزیده و درصدد اجرای قانون به صورت ناقص و سلیقه‌ای است.

به همین منظور با علیرضا بابایی، معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان زندان‌ها تماس گرفتیم و توضیحات او درباره اجرای این قانون را دریافت کردیم.

بابایی در این باره تأکید کرد: قانون تسری فوق‌العاده برای کارکنان سازمان زندان‌ها باید از فروردین 1400 اجرا شود و تازه در ابتدای این ماه قرار داریم. ما اجرای این قانون را در دست اجرا داریم و همزمان با پرداخت حقوق فروردین‌ماه، شاهد اجرای آن خواهیم بود.

وی افزود: دولت حقوق کارمندان در سال جاری را به میزان 25 درصد افزایش داده که اجرای آن از فروردین‌ماه جاری اعمال می‌شود و اجرای قانون تسری هم مثل اعمال افزایش حقوق 25 درصدی است.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان سازمان زندان‌ها با بیان اینکه جوسازی‌ موجود درباره عدم اجرای قانون تسری در سازمان زندان‌ها مبنایی ندارد، از اجرای این قانون همزمان با پرداخت حقوق فروردین کارکنان خبر داد و گفت: ما مکلف به اجرای آن چیزی هستیم که قانوگذار مشخص کرده است.

وی تأکید کرد: ما هنوز هفته دوم تعطیلات فروردین را طی نکرده‌ایم ولی شاهد هستیم که جریانی شکل گرفته و معلوم نیست هدف این گروه چیست که می‌خواهند کام همکاران ما را تلخ کنند.

بابایی ادامه داد: قانون تسری حقوق کارکنان سازمان زندان‌ها کار خیلی شیرینی بود که بعد از 9 سال با پیگیری‌های مستمر به ثمر رسید.