کد خبر: 89235

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان گفت: ۱۰۰ شرکت بزرگ اقتصادی با درآمدهای ده میلیاردی داریم که مالیات آنها در استان پرداخت نمی‌شود و حساب بانکی این شرکت‌ها در استان نیست.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم ، شهباز حسن‌پور صبح امروز در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی و رفع موانع تولید استان کرمان ویژه شهرستان‌های سیرجان و بردسیر که با حضور زینی‌وند استاندار کرمان در سالن شهید مرتضوی برگزار شد اظهار داشت: 30 درصد از مجموع اشتغال استان کرمان در شهرستان‌های بردسیر و سیرجان انجام شده است.

وی با عنوان اینکه 100 شرکت در استان داریم که درآمدهای ده میلیاردی دارند اما مالیات آنها در استان پرداخت نمی‌شود و حساب بانکی این شرکت‌ها نیز در استان نیست افزود: این شرکت‌ها یک ریال عوارض به شهرداری‌ها که مشکلاتی هم برای آنها ایجاد کردند پرداخت نمی‌کنند.

نماینده مردم شهرستان‌های سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه حساب شرکت‌ها باید داخل استان باشد تا عواید آن نصیب مردم همین استان شود نه اینکه فقط مردم عوارض آلایندگی آنها را ببینند گفت: حدود 50 پروژه آماده سرمایه‌گذاری در شهرستان سیرجان داریم و درخواست داریم در روند مجوزات آنها تسریع شود.

وی با بیان اینکه یکی از مشکلات اصلی شهرستان سیرجان مسکن است و باید در سال جدید تصمیم قاطعی در این مورد گرفته شود ادامه داد: سالی پنج هزار متقاضی جدید مسکن در شهرستان سیرجان داریم که باید چاره‌اندیشی شود.

جعفر رودری رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان نیز در این جلسه اظهار داشت: شهرستان بردسیر نسبت به متوسط نرخ جمعیتی استان بالاتر است.

وی با بیان اینکه ظرفیت‌های اقتصادی ایجاد شده در شهرستان بردسیر از مهاجرت جلوگیری کرده است گفت: سالانه بیش از 550 نفر خالص مهاجرت به این شهرستان بوده و باعث افزایش جمعیت آن شده است.

افزود: در چند سال گذشته بیشترین ایجاد شغل در شهرستان بردسیر در حوزه صنعت و معدن بوده است و بخش‌های خدمات و کشاورزی رتبه‌های بعدی در ایجاد اشتغال را دارند.

وی با اشاره به اینکه سالانه حدود 450 نفر در این شهرستان وارد بازار کار می‌شوند ادامه داد: 24 پروژه اقتصاد مقاومتی در سیرجان داریم که بیش از 950 میلیارد تومان حجم سرمایه‌گذاری انجام شده است.