کد خبر: 89334

مسئول بسیج سازندگی استان کرمان گفت: حدود ۷۵۰ روستای فاقد آب شرب پایدار در استان داریم و اولویت بسیج سازندگی تامین آب پایدار روستایی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم ، سرهنگ جواد جلالی صبح امروز در دیدار با حجت‌الاسلام والمسلمین علیدادی‌سلیمانی نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با بیان اینکه اولویت بسیج سازندگی در سال 1400 تامین آب شرب پایدار برای روستاهای استان است اظهار داشت: حدود 750 روستای فاقد آب شرب پایدار در استان کرمان داریم.

وی اولویت دوم بسیج سازندگی را کارآفرینی و اشتغال دانست و گفت: ایجاد مشاغل خرد و پایدار را در برنامه داریم و زیرساخت‌هایی باید در استان فراهم شود تا کارخانه احداث شود اما برای مشاغل خرد زودتر به نتیجه می‌رسیم.

مسئول بسیج سازندگی سپاه ثارالله استان کرمان با عنوان اینکه 87 میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی پرداخت شده است افزود: 912 اشتغال در سال گذشته با همکاری کمیته امداد ایجاد کردیم و در مجموع هزار و 342 اشتغال خرد و خانگی سال گذشته توسط بسیج سازندگی در استان ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه ایجاد اشتغال در مناطق محروم سخت‌تر است ادامه داد: در جلسه‌ای با مجمع نمایندگان استان کرمان و نمایندگان جنوب استان مقرر شد با استفاده از تسهیلات بانکی در راستای اشتغال فعالیت کنیم.

جلالی با اشاره به اینکه 40 تعاونی فعال از محل صندوق‌های خانگی تشکیل شده است که می‌توانند با استفاده از تسهیلات بانکی اشتغال ایجاد کنند گفت: قرارگاه خدمات اجتماعی در استان از سال گذشته تشکیل شده و در این قرارگاه با کمک سایر نهادهای حمایتی به کمک آسیب‌دیدگان کرونایی رفته‌ایم.

وی با بیان اینکه در سال گذشته بالغ بر دو هزار و 600 جهیزیه توسط بسیج سازندگی و سایر نهادهای حمایتی تهیه و بین خانواده‌های نیازمند توزیع شده است افزود: در سال 99 تعداد هزار و 801 پروژه محرومیت‌زدایی با اعتبار 697 هزار و 498 میلیون ریال در سطح استان ساخته شده است که از این تعداد هزار و 191 خانه محرومین، 3 خانه عالم و 32 مسجد و حسینیه برای محرومان ساخته شده است.

مسئول بسیج سازندگی سپاه ثارالله استان کرمان با اشاره به اینکه طرح مبارزه با کرم خراط نیز در راستای حمایت از کشاورزان توسط بسیجیان در قالب گروه‌های جهادی در سطح شهرستان رابر در حال اجرا است گفت: شیوع کرونا مانع بسیاری از فعالیت‌های بسیج و گروه‌های جهادی شد و امسال با برنامه‌ریزی انجام شده این فعالیت‌ها افزایش پیدا خواهد کرد.

وی با بیان اینکه در حوزه ماشین‌آلات مهندسی سنگین، کمبودهایی داریم که امیدواریم با استفاده از ظرفیت‌های استان این کمبودها را در آینده تامین کنیم افزود: گروه‌های جهادی بسیج سازندگی در بحران‌ها نیز در کنار مردم هستند و در سیل و سیلاب ایجاد شده در استان جزو اولین‌ها در مناطق بودند.

جلالی با اشاره به اینکه بیش از دو هزار و 800 گروه جهادی در سطح استان داریم که فعالیت می‌کنند ادامه داد: ساخت 500 واحد مددجویی تحت پوشش کمیته امداد با همکاری کمیته امداد در مرحله پایانی است و بنا داریم در تیرماه سال جاری افتتاح شود.