کد خبر: 89335

فرماندار فاریاب از خسارت شدید سیل به بخش کشاورزی و راه‌های این شهرستان خبر داد و گفت: نیروهای هلال‌احمر، بسیج و سپاه در حال کمک‌رسانی به سیل‌زدگان هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری فارس ، درپی بارش شدید باران و تگرگ روز چهارشنبه و بروز سیل خطرناک در روستاهای هزاربوته، مرادآباد، روستای عشایری بردانیا و هور اسفندی خسارت شدیدی به بخش کشاورزی وارد شد. 

علی نیک‌نفس فرماندار فاریاب در حاشیه بازدید میدانی از مناطق سیل‌زده در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار داشت:  بیش از ۲۵۰۰ هکتار از  مزارع کشاورزی هندوانه و گندم دچار خسارت صدرصد شده‌اند.

 فرماندار فاریاب خاطر نشان کرد: از ساعات اولیه ورود سیل در مناطق یادشده نیروهای بسیج، سپاه، اداره راهداری و هلال‌احمر جهت امدادرسانی وارد مناطق سیل‌زده شده و کارها و بررسی‌های میدانی صورت گرفته است.

  نیک‌نفس ابرازداشت: از آنجا که شهرستان فاریاب بسیار حادثه‌خیز بوده، بنابراین نیاز مبرم به ماشین‌آلات سنگین دارد و این کمبود در شهرستان موجب ایجاد مشکلاتی شده است.

  فرماندار فاریاب تصریح  کرد: هم‌اکنون کلیه نیروهای امدادی ستاد بحران همراه با بسیج و سپاه شهرستان در حال خدمات‌رسانی به آسیب‌دیدگان هستند.

وی با اشاره به اینکه به‌دلیل آبگرفتی منازل غذای گرم تهیه و بین سیل‌زدگان توزیع می‌شود، از مسؤولان استان خواست ماشین‌آلات سنگین از قبیل لودر و بلودوزر در اختیار ستاد بحران فاریاب قرار دهند.