کد خبر: 89340

گردوغبار شدید راه ارتباطی ۲۵روستای شهرستان را مسدود و موجب کندی تردد در محور ریگان - نرماشیر و ریگان - چابهار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری فارس ، امیر باقری‌زاده اظهار کرد: بر اساس اعلام داده‌های ایستگاه  پایش کیفی هوا در  فهرج شاخص کیفی ۵۰۰ و غلطت آلودگی هوا بیش از ۳ برابر حد مجاز است و هوای فهرج در وضعیت خطرناک قرار دارد.

فرماندار فهرج افزود: به‌دنبال قرارگرفتن فهرج در وضعیت خطرناک کلیه ادرات فهرج تعطیل شد و افزایش غلظت ریزگردها در فهرج موجب کاهش شعاع دید در شهر و روستاها و محورهای مواصلاتی این شهرستان شده است.

وی افزود عبور و مرور در محور فهرج - زاهدان و فهرج - ایرانشهر با کندی در حال انجام است.

گردوغبار شدید راه ارتباطی ۲۵روستا را مسدود و ادارات ریگان را تعطیل کرد

امین باقری فرماندار ریگان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ریگان اظهار داشت: شاخص آلودگی هوای امروز در ریگان ۳ برابر حد مجاز است که شرایط ریگان را بسیار خطرناک کرده است.

وی تصریح کرد: گردوغبار شدید راه ارتباطی ۲۵روستای شهرستان را مسدود و موجب کندی تردد در محور ریگان - نرماشیر و ریگان - چابهار شد.

فرماندار ریگان با بیان اینکه گردوغبار شدید تاکنون ۱۳شهروند ریگانی را راهی مراکز درمانی کرده است، وضعیت ریگان را بسیار خطرناک اعلام کرد و ادامه داد: ستاد بحران در محل فرمانداری تشکیل شد.

وی با اشاره به اینکه ۱۲۰روستای ریگان هم‌اکنون در محاصره شدید گردوغبار قرار دارند، از اعزام نیروهای هلال‌احمر و بهداشت و درمان به روستاهای محاصره در گردوغبار خبر داد.

باقری با بیان اینکه نیروهای هلال‌احمر ۵ خودروی گرفتار در گردوغبار شدید را امدادرسانی کردند، بیان داشت: از شهروندان ریگانی درخواست داریم تا فروکش شدن گردوغبار در منازل خود بمانند تا شاهد کاهش مشکلات تنفسی در این شهرستان باشیم.