کد خبر: 89373

فرماندار زرند گفت: پس از ۱۲ سال وضعیت بحرانی و تنش کم‌آبی، پروژه آبرسانی به مجتمع سربنان زرند تا پایان خردادماه بهره‌برداری می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری فارس ، با دعوت و پیگیری علی صادق‌زاده فرماندار شهرستان، محمد طاهری مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمان در سفر یکروزه به زرند از برخی مناطق و روستاهای کم آب با وضعیت بحرانی از توابع بخش مرکزی زرند، بازدید کرد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمان در بازدید از پروژه آبرسانی به مجتمع سربنان، با بیان اینکه این پروژه بالای ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، گفت: پروژه آبرسانی به سربنان با اعتباری بالغ بر ۸ میلیارد تومان با قوت و شدت بیشتر با توجه به شروع فصل تابستان، در دست اقدام است.

محمد طاهری همچنین در بازدید از روستاهای هنجروئیه و بابعبدان ضمن دستور مؤکد بر افزایش تعداد تانکرهای آبرسانی سیار به این روستاها، تصریح کرد: به‌زودی با بهره‌برداری از پروژه سربنان، مشکل کم‌آبی در روستاهای هنجروئیه و بابعبدان با انتقال آب و شارژ منابع از چاه دشتخاک، به طور کامل برطرف خواهد شد.

وی با بیان اینکه مردم نجیب و متدین هم استانی باید همچنان صرفه‌جویی را خصوصا در بحث آب شرب، سرلوحه خود قرار دهند، یادآور شد: امسال در برخی از مناطق استان کرمان و شهرستان زرند، تابستان بسیار سختی را در پیش رو خواهیم داشت.

طاهری افزود: امیدواریم با برنامه ریزی های کوتاه مدت و اجرای عملیات های اضطراری آبرسانی به مناطق روستایی زرند، تابستان پیش رو را با کمترین مشکل و تنش آبی پشت سر  بگذاریم.

علی صادق‌زاده فرماندار زرند نیز با اشاره به وضعیت بحرانی و مسائل و مشکلات تنش کم‌آبی در دهستان سربنان از توابع بخش مرکزی زرند، از بهره‌برداری پروژه آبرسانی به مجتمع سربنان تا پایان خردادماه سال جاری و رفع مشکل کم‌آبی در این منطقه پس از ۱۲ سال خبر داد.

وی در پایان همکاری و همراهی همشهریان را در بحث صرفه‌جویی آب را بسیار ضروری و با اهمیت دانست.