کد خبر: 89425

تعداد 31 واحد تولیدی و توزیعی سیمان در استان کرمان به جرم گرانفروشی وعرضه خارج از شبکه به تعزیرات حکومتی معرفی شدند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری فارس ، در پی رسیدگی به گزارشات و شکایات واصله مردمی به ستاد خبری این سازمان مبنی بر تخلفات متعدد در واحدهای تولیدی و توزیعی سیمان و مصالح ساختمانی بازرسان و کارشناسان معاونت بازرسی و نظارت سازمان صمت استان کرمان تمامی واحدهای تولیدی و توزیعی سیمان را مورد بازرسی دقیق قرار گرفتند.

در نهایت تعداد 31 واحد متخلف به جرم عرضه خارج از شبکه و گرانفروشی سیمان شناسائی و پرونده این واحدهای متخلف جمعا به ارزش 31 میلیارد و 629 میلیون و 900 هزار ریال تکمیل و به‌صورت جداگانه به تعزیرات حکومتی استان کرمان معرفی شدند.

همچنین بازرسان و کارشناسان معاونت بازرسی و نظارت سازمان صمت استان کرمان در بازرسی از واحدهای تولیدی و کوره‌های تولید سفال و آجر سنتی تعداد چهار واحد تولیدی آجر سفال و سنتی که از طریق گرانفروشی به سودجوئی می‌پرداختند را شناسایی و پرونده این واحدهای متخلف جهت صدور و اجرای حکم به تعزیرات حکومتی ارسال شد.

در پی شکایت از یک واحد تولیدی درب و پنجره دوجداره در کرمان نیز کارشناسان معاونت بازرسی و نظارت به استناد مدارک شاکی و نتیجه بازرسی از خدمات انجام شده تخلف این واحد محرز و پرونده تخلف به ارزش 397 میلیون ریال و پرداخت خسارت در حق شاکی تکمیل و جهت صدور و اجرای حکم به تعزیرات حکومتی ارسال شد.