کد خبر: 89492

فرمانده انتظامی استان کرمان گفت: اصناف در تأمین امنیت اجتماعی و اقتصادی و در پیشگیری از وقوع جرم در جامعه نقش حیاتی دارند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم ، سردار عبدالرضا ناظری در همایش استانی پلیس و اصناف استان کرمان با گرامیداشت روز ملی اصناف بیان اینکه در تولید، حفظ و ارتقای نظم و امنیت جامعه به ویژه امنیت اجتماعی جامعه اصناف نقش مؤثری داشتند اظهار داشت: اصناف در تمامی صحنه‌های انقلاب از جمله در دوران دفاع مقدس و بعد از آن خوش درخشیدند.

وی با بیان اینکه همراهی اصناف در ایام شیوع ویروس کرونا را همگی شاهد بودیم و همراهی آنها باعث شد امروز شاهد کنترل کرونا در سطح جامعه باشیم افزود: اصناف ما مقاومت کرده و در جنگ اقتصادی در صف مقدم بودند.

فرمانده انتظامی استان کرمان با اشاره به اینکه اصناف در تأمین نظم و امنیت به ویژه امنیت اقتصادی و امنیت اخلاقی نقش حیاتی و مؤثری داشتند گفت: پلیس همواره در تعامل خوب با اصناف و متصدیان واحدهای صنفی توانسته امنیت خوبی برقرار کند.

وی با بیان اینکه بیش از 112 هزار واحد صنفی در استان کرمان وجود دارد ادامه داد: اصناف نقش ارزنده‌ای هم در پیشگیری از وقوع جرم در جامعه دارند و هم در ارتقا و توسعه امنیت در استان دارند که از این ظرفیت به خوبی بهره بردیم.

سردار ناظری با اشاره به اینکه اصناف تأثیرگذارترین لایه اجتماعی جامعه هستند گفت: با همکاری و مشارکت اصناف توانستیم از ظرفیت اجتماعی این قشر جامعه در استان برای رسیدن به اهداف سازمانی پلیس بهره بگیریم.

یوسف جعفری رئیس اتاق اصناف استان کرمان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه اصناف در دوران شیوع ویروس کرونا آسیب‌های اقتصادی زیادی دیدند اظهار داشت: با وجود همه این آسیب‌ها وقتی مرگ و میرهای کرونایی و شیوع کرونا در استان کمتر از دیگر استان‌ها بوده، راضی هستیم.

در این جلسه سرهنگ علیرضا پریور رئیس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی استان کرمان نیز با بیان اینکه امنیت در جامعه با مشارکت عمومی و همه آحاد جامعه به دست می‌آید اظهار داشت: اصناف در این زمینه نقش بسیار مهمی به عهده دارند.

وی با بیان اینکه هر کدام از ما اگر وظایف مورد نظر در ارتباط با امنیت را انجام ندهیم با اخلال روبه‌رو خواهیم شد گفت: امنیت یک زیرساخت مهم برای توسعه است.

رئیس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی استان کرمان با اشاره به اینکه اگر امنیت وجود نداشته باشد کسب و کاری هم وجود نخواهد داشت تصریح کرد: خود مراقبتی برای پیشگیری از وقوع جرم اهمیت زیادی دارد و با نصب سیستم‌های هوشمند ضدسرقت می‌توانیم از سرقت جلوگیری کنیم.

سرهنگ محمود پارسا رئیس پلیس امنیت عمومی استان کرمان نیز در این جلسه با بیان اینکه نقش اصناف در عرصه‌های مختلف پیروزی انقلاب بر کسی پوشیده نیست اظهار داشت: روزانه در مرکز استان 20 واحد گشتی بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی مقابله با کرونا نظارت داشتند.

وی با اشاره به اینکه بیش از 40 هزار بازدید از اصناف انجام شد و از همکاری اصناف تشکر می‌کنیم عنوان کرد: حدود 350 هزار نفر از اتباع بیگانه به‌صورت مجاز یا غیرمجاز در استان کرمان وجود دارد که اصناف باید در بکارگیری این افراد دقت نظر داشته باشند.