کد خبر: 79939

رئیس ستاد انتخابات استان کرمان گفت: نتایج قطعی رای گیری مجلس شورای اسلامی در هفت حوزه انتخابیه کرمان اعلام شد.

  به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از روابط عمومی استانداری کرمان، حمید ذکاء اسدی عصر شنبه در نشست خبری افزود: در حوزه انتخابیه کرمان و راور کل آرای ماخوذه 328 هزار و 968 رای بوده که از این تعداد 306 هزار و 934 رای صحیح بوده است.

وی ادامه داد: در حوزه کرمان و راور محمدرضا پور ابراهیمی با 157هزار و 450 رای و محمدمهدی زاهدی با 108 هزار و 316 رای حائز اکثریت آرا شدند.

وی افزود: در حوزه انتخابیه شهربابک نیز کل آرای ماخوذه 45 هزار و 566 رای بوده که از این تعداد 44 هزار و 481 رای صحیح بوده است.

وی عنوان کرد: در حوزه انتخابیه شهربابک علی اسدی کرم کرمان با 16 هزار و 586 رای حائز اکثریت ارا شدند.

ذکاء اسدی گفت: در حوزه انتخابیه بم، نرماشیر، فهرج و ریگان نیز کل آرای ماخوذه 142 هزار و 287 رای بوده که از این تعداد 139 هزار و 427 رای صحیح بوده ست.

وی افزود: در حوزه انتخابیه بم، نرماشیر، فهرج و ریگان نیز حبیب الله نیکزادی پناه با 72 هزار و 985 رای حائز اکثریت آرا شدند.

وی اظهار کرد: در حوزه بافت، رابر و ارزوئیه نیز کل آرای ماخوذه 79 هزار و 152 رای بوده که ازاین تعداد 77 هزار و 528 رای صحیح بوده است و علی بختیاری با 21 هزار و 637 رای حائز اکثریت آرا شدند.

معاون استاندار کرمان گفت: در حوزه انتخابیه زرند و کوهبنان نیز کل آرای ماخوذه 83 هزار و 855 رای بوده که از این تعداد 79 هزار و 589 رای، صحیح بوده که حسین امیری خانمکانی با 35 هزار و 691 رای حائز اکثریت آرا شد.

وی بیان کرد: در حوزه سیرحان و بردسیر نیز کل آرای ماخوذه  153 هزار و 356 رای بوده که از این تعداد 144 هزار و 701 رای صحیح بوده است و بر این اساس شهباز حسن پور با  54 هزار و 970 رای حائز اکثریت ارا شد.

وی گفت: در حوزه رفسنجان  و انار نیز 146 هزار و 511 رای ماخوذه بوده  که از این تعداد 138 هزار و 145 رای صحیح بوده و احمد انارکی محمدی با 56 هزار و 464 رای حائز بیشترین آرا شده است.

وی خاطرنشان کرد: در حوزه انتخابیه جیرفت و عنبرآباد و کهنوج، منوجان، رودبار، قلعه گنج و فاریاب، ورود اطلاعات به سامانه مربوطه به تاخیر افتاده است و امشب در ساعات آتی خبری و یا در جریان مصاحبه رسانه ای استاندار  در نهم بهمن ماه آمار نهایی کلیه شهرستان اعلام می شود.

وی گفت: جمع آوری آرای خبرگان رهبری در استان کرمان به پایان نرسیده است و امیدواریم در نشست خبری فردا نتایج نهایی اعلام شود.

وی با اشاره به اینکه تخلفاتی را در برخی از شعب اخذ رای داشته ایم، گفت: این تخلفات جزئی بوده اند.

ذکاء اسدی از خبرنگاران به عنوان یاوران اصلی سیستم اجرایی و نظارت انتخابات یاد کرد و گفت: اصحاب رسانه با راهنمایی ها و نقدهای خود باعث می شدند که چراغ فرا روی مسئولان اجرایی بهتر نورافشانی کند.

وی تاکید کرد: جا دارد از طرف هیات اجرایی و ستاد انتخابات استان کرمان این پیروزی بزرگ را خدمت رهبری، ریاست جمهوری و ملت شریف ایران تبریک گفت.

ذکاء اسدی با اشاره به اینکه بیش از 60 درصد در انتخابات شرکت کرده بودند، عنوان کرد: تاکیدات موکد مقام معظم رهبری، ریاست جمهوری، مسئولان و دست اندرکاران به حضور گسترده مردم در انتخابات منجر شد.

وی تاکید کرد: هیات نظارت نیز در جریان برگزاری انتخابات همکاری بسیار خوبی داشته اند.

وی خاطرنشان کرد: شورای تامین استان، شورای تامین شهرستان ها، دادگستری و قوه قضاییه و برخی از ارکان امنیتی نیز همکاری بسیار خوبی در جریان برگزاری انتخابات داشته اند.

وی یادآور شد: ستاد امنیت انتخابات در استان کرمان از یک و نیم سال قبل شروع به کار کرده بود.

معاون استاندار کرمان به تدوین منشور اخلاق انتخاباتی نیز اشاره کرد و گفت:فعالان سیاسی به امضاهای پای منشورها وفادار ماندند.

وی به نقش نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان در این دوره از انتخابات اشاره و بیان کرد: در جریان برگزاری انتخابات سه طرح امنیتی قبل،حین و بعد از انتخابات را داشته ایم که در این رابطه مسئولیت مستقیم با نیروی انتظامی بود که جا دارد از فداکاری های این نیرو  و نیروهای سپاه پاسداران تشکر کنیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان یادآور شد: قبل از انتخابات بسیار تاکید شد که ارکان اجرایی انتخابات باید بی طرفی کامل خود را حفظ کنند و در استان کرمان در این زمینه تلاش شد و این انتخابات کاملا بی طرفانه برگزار شد.

وی خاطرنشان کرد: موفقیت و پیروزی خود را در این نمی بینیم که یک جناح و گروه خاص در استان برنده شود و زمانی در پیشگاه خداوند و مردم سربلند هستیم که انتخاباتی سالم، باشکوه و امن را در استان برگزار کرده باشیم.

وی گفت: ریاست هیات نظارت استان کرمان در دیدار با هیات اجرایی تاکید کردند که استاندار کرمان و اعضای هیات اجرایی کاملا بی طرفانه اقدام کرده اند.

وی افزود: در استان کرمان از دو میلیون و 83 هزار نفر افراد واجد شرایط رای دادن، یک میلیون و 280 هزار نفر در رای گیری شرکت کردند و این میزان حدود 61.5 درصد واجدان شرایط است.

وی خاطرنشان کرد: در استان کرمان وضعیت مغایری با سایر انتخابات ها داشتیم و در روز رای گیری، ازابتدای صبح در پشت برخی از شعب اخذ رای مردم در صف ها منتظر آغاز رای گیری بودند.

وی درباره تخلفات این دوره از انتخابات نیز گفت: تخلفات هیات نظارت و بازرسی به وزارت کشور و هیات اجرایی گزارش شده و باید جمع آوری و رصد شود و بعد از تبیین و تفکیک آنها و احراز صحت آنها، اقدامات قانونی لازم صورت گیرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان گفت: تعبیر رهبری از تقنین قوانین در مجلس از دیدگاه رهبری به مانند ریل گذاری برای قطار در حال حرکت است و اگر نمایندگان ریل را در مسیر هدف دار و مسیر به نفع مردم قرار دهند همه ارکان مملکت روی این ریل حرکت خواهند کرد  این خواسته همه ما ازنمایندگان است.

وی به برگزاری همایش همدلی و همزبانی با حضور فعالان انتخابات در استان کرمان اشاره و بیان کرد: این همایش پنجشنبه هفته جاری در استانداری کرمان و با سخنرانی آیت الله جعفری برگزار می شود.