کد خبر: 78693

یک روز پس از ادعای روحانی مبنی بر تغییرات گسترده‌ فضای دانشگاه نسبت به سال ۹۱ عوامل دانشگاه آزاد با حمله به دفتر بسیج دانشجویی دانشجویان عضو این تشکل را مورد ضرب و شتم قرار دادند.

کرمان خبر / یک روز پس از ادعای رئیس دولت مبنی بر تغییرات گسترده‌ی فضای دانشگاه نسبت به سال 91؛ پیش از ظهر امروز از بخشی از این تغییرات رونمایی شده و آثار آن بر تن دانشجویان باقی ماند!

 

در شرایطی که دانشجویان واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد خود را برای شرکت در مراسم سخنرانی علیرضا زاکانی آماده می‌کردند، مسئولین دانشگاه با یورش به دفتر بسیج دانشجویی ضمن ضرب و شتم دانشجویان، اقدام به پلمب دفتر این تشکل دانشجویی کردند. دلیل این خشونت سازمانی علیه دانشجویان، جرم آنان در اقدام به برگزاری نشستی با حضور زاکانی و با عنوان «شهریه دانشجویی در جیب مافیای قدرت یا ثروت؟! در دانشگاه چه می‌گذرد» بود.

 

 

 

عنوان این مراسم نشان می‌داد که احتمال دارد برخی از پشت پرده‌های مدیریت سی ساله و خانوادگی بر دانشگاه آزاد بازخوانی شود؛ به‌خصوص آنکه دکتر زاکانی سرپرستی کمیته‌ی تحقیق و تفحص مجلس از دانشگاه آزاد را برعهده داشته و کارنامه‌ی عملکرد این مرکز که با شهریه‌ی دانشجویان و همچنین کمک‌های بیت‌المال ایجاد شده و رونق گرفت اما بعدها به ملک موروثی بدل شد؛ در دستان اوست.

 

روحانی روز گذشته ضمن اشاره به تغییراتی که دولت او در زمینه‌ی فضای آزادی بیان در دانشگاه ایجاد کرده است، به دانشجویان گفته بود که نقد برخی از نهادها سخت و مشکل است. امروز اما دانشجویان واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد زیر مشت و لگد مسئولان این دانشگاه، تغییرات ایجاد شده در دوران روحانی را با گوشت و پوست خود حس کردند و یکی از نهادهایی را که نقد آن سخت و مشکل است را به عینه شناختند.

 

لازم به ذکر است ریاست واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد را علی عباس‌پور طهرانی بر عهده دارد. وی برادر همسر عبدالله جعفرعلی جاسبی است که به مدت سی سال ریاست دانشگاه آزاد را دارا بوده و روابط بسیار نزدیکی با خانواده‌‎ی هاشمی دارد و هم اکنون نیز برخی او را به عنوان رئیس در سایه‌ی این دانشگاه می‌شناسند.

 

خبرگزاری دانشجو