کد خبر: 78717

حال جای بحث است که آیا واقعیت درون دانشگاه شهید باهنر کرمان اینچنین که آقای مدیر کل گفته اند ، است؟ این سوالیست که باید از دانشجویان و تشکل های دانشگاه شهید باهنر کرمان پرسید .

به گزارش کرمان خبر ، به مناسبت روز دانشجو بسیج دانشجویی دانشگاه شهید باهنر کرمان در نامه ای سرگشاده از عملکرد مسئولین دانشگاه شهید باهنر کرمان گله مند شد ، اما مدیرکل امور فرهنگی دانشگاه شهید باهنر کرمان در مصاحبه ای مطرح کرد  دوست دارم فضای سیاسی و فرهنگی دانشگاه‌ها گرم‌تر و پرشورتر از اینکه هست، باشد .

حال جای بحث است که آیا واقعیت درون دانشگاه شهید باهنر کرمان اینچنین که آقای مدیر کل گفته اند ، است؟ این سوالیست که باید از دانشجویان و تشکل های دانشگاه شهید باهنر کرمان  پس از گذر از روز دانشجو در این دانشگاه پرسید .

در ادامه متن  نامه سرگشاده بسیج دانشجویی دانشگاه شهید باهنر در این رابطه را می خوانید :

باسمه تعالی

مسئولین محترم دانشگاه

سلام علیکم

 

“جوانی که تربیت میشود در کار فرهنگی، باید به معنای واقعی کلمه اعتقاد داشته باشد به استقلال کشورش؛ مؤمن به مبانی انقلاب و نظام، مؤمن به فرهنگ اسلامی، خوش‌بین، خوش روحیّه. کار فرهنگی این است.

البتّه خبرهایی که به من از بعضی از دانشگاه‌ها میرسد، اینها را نشان نمیدهد. کاری کنید فضا بیفتد دست جوانِ مؤمنِ انقلابیِ خوش‌روحیّه‌ی باانگیزه‌ی دارای احساس عزّت‌به‌نفس و متدیّن.

این ها بخشی از بیانات اخیر مقام معظم رهبری(مدظله) در دیدار با مسئولین دانشگاه ها است که قطعا آن را نه تنها خوانده اید،بلکه قبل از بیان آن توسط مقام معظم رهبری(مدظله)می دانستید که ایشان امروز چه دغدغه هایی در زمینه فرهنگ و دانشگاه دارند.

خب البته که این عقیده ما یک پشتوانه استدلالی و اسناد و مدارکی دارد و شاید بتوان به عنوان نمونه بارز پشتوانه این عقیده ما به مرکز تربیت نیروهای مؤمن و انقلابی در کانون های امور فرهنگی اشاره کرد!یا هزینه های زیادی که برای برگزاری دو جشنواره در ابتدای هر سال می شود؛آری برای فرهنگ باید خرج کرد!و به قول معروف تا کور شود هر آنکه نتواند دید!اصلا اگر پول مملکت در جشنواره فرهنگ و هنر خرج نشود در کجا خرج شود؟!در کجای این دانشگاه بیشتر از این جشنواره می توان نیروی مؤمن انقلابی تربیت کرد؟!به درک که به برنامه های برخی تشکل های دانشجویی به دلیل کمبود بودجه،بودجه تعلق نمی گیرد و برنامه شان لغو می شود!آخر چهار نفر دانشجویی که هنوز پشت لبشان سبز نشده بهتر می فهمند کار فرهنگی چیست یا شما؟!

یکی می گفت «پارسال برای بچه های امورفرهنگی اردوی تفریحی مختلط گذاشته اند!آن هارا بردند شهداد!»گفتیم «استغفرا… اردوی مختلط؟!مسئولین فرهنگی دانشگاه ما؟!مگر می شود؟!این ها که همیشه کیلومتر ها آن طرف تر از نوک انگشت مقام معظم رهبری (مدظله) را می بینند.»بعد شروع کرد به نشان دادن عکس هایی از اردو و جشنواره و…

و ما به این نتیجه رسیدیم که خدا را شکر شما آن قدر در کارتان موفق بوده اید که عده ای تلاش می کنند با استفاده از هر حربه ای شما را تخریب کنند!از نامه های تند تا فتوشاپ!

ما خوب می دانیم از کسانی که میلیون ها تومان خرج پیامک تبلیغ برنامه های مذهبی می کنند چنین کارهایی بر نمی آید؛حتی گاهی آن قدر دلسوز می شوید که برای پیامک تبلیغ فلان برنامه فلان انجمن علمی هم،همین خرج را می کنید و به تمامی دانشجویان دانشگاه شهید باهنر اطلاع رسانی می کنید!

اما کار خوبی کردید که برای برنامه پرسش و پاسخ ۱۶ آذر هیچ گونه تبلیغ پیامکی نکردید و به همان بنر کوچک کنار تالار وحدت اکتفا کردید؛ما که می دانیم این ها جزء زوائد کار است؛اصلا غلط می کند کسی در روز دانشجو شما را نقد کند یا سؤالی بپرسد!صرفا برنامه را برگزار کنید و چند عکس بدهید برای گزارش کار که دهان بالادستی ها بسته شود!

اما یک تشکر دیگر هم به شما بدهکاریم برای اینکه نگذاشتید در روز دانشجو تالار وحدت به دست تشکل ها بیافتد و خودتان با برنامه آرام و چند ده نفره پرسش و پاسخ سر و ته آن را هم آوردید.چه رسم بدی شده در برخی دانشگاه ها که در روز دانشجو برگزاری برنامه ها را به دانشجو و تشکل های دانشجویی می سپرند وآن ها هم فقط جنجال به پا می کنند و داد و فریاد می زنند و می روند!همان بهتر که از آن ها پول بگیرید تا کمتر از این برنامه ها برگزار کنند و بروند پی درس و مشقشان!آن تشکل هایی هم که در آستانه انتخابات از منابع خارجی شارژ می شوند نوش جانشان!پول بدهند و برنامه شان را برگزار کنند.مگر مقام معظم رهبری (مدظله) نفرموده اند:”خدا لعنت کند آن دست هایی را که نمی گذارند دانشجوی ما سیاسی باشد؟!”

ما که می دانیم شما آنقدر انقلابی هستید که هیچ ابایی از این اتفاق ندارید،آن هم شما که مدل لباس پوشیدنتان نیز بر مبنای همین فرمایش مقام معظم رهبری(مدظله) است؛و چه کسی است که نداند این ژست های مدیریتی و کت و شلوار های شیک و جلسات پی در پی شماست که چشم استکبار جهانی را از حدقه در آورده است؟!

در پایان از اینکه خالصانه و وفادارانه از این میراث گرانقدر مرحوم افضلی پور حراست و حفاظت می کنید و نیز از صبر و حوصله تان در خواندن این نامه سپاس گزاریم.

با احترام

 

بسیج دانشجویی دانشگاه شهید باهنر کرمان

  • گمنام |

    کافیه دانشجو دانشگاه باهنر باشی تا بدونی حرف های جناب مدیر کت چه قدر مطابق واقع است