کد خبر: 87735

نهمین جلسه شورای اداری استان کرمان در سال جاری صبح امروز برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر ؛ حجت الاسلام حسن علیدادی سلیمانی امام جمعه کرمان صبح امروز در نهمین شورای اداری استان کرمان در سال جاری با اشاره به روایتی از پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله اظهار داشت: «سه خصلت اگر در کسی نباشد، از مجموعه ما نیست؛ حلمی که به وسیله آن جهل انسان های جاهل را دفع کند، حسن خلقی که به وسیله آن بتواند با مردم زندگی کند و پارسایی که او را از معصیت خداوند باز دارد».

 

وی با اشاره به صفات حاکم جامعه اسلامی افزود: جنبه اجتماعی هر سه خصلت بالاست و اخلاق و مردم داری مسئله بسیار مهمی است و از رسالت های اصلی مدیران در شرایط کنونی جامعه است و مسئولان باید حتما اخلاق متناسب با مسوولیت را داشته باشند .

 

نماینده ولی فقیه در استان کرمان بیان کرد:برنامه های ماه گذشته استان کرمان بیانگر تلاش و کوشش محمدجواد فدائی و سایر مجموعه در راستای توسعه و رفع موانع در استان کرمان است.

علیدادی سلیمانی ضمن آرزوی موفقیت برای استاندار جدید کرمان بر همکاری دستگاه های اجرایی با وی تاکید کرد و گفت:فدایی فردی پرتلاش و اهل کار و تلاش است و امیدواریم برای استان کرمان گام های مفید و موثر بردارند و شاهد توسعه و رونق استان در دوره مدیریت ایشان باشیم.

 

مسعود الهامی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمان نیز در این جلسه گفت: در زیرساخت های دولت الکترونیک در استان کرمان مشکلی وجود ندارد و نخستین گام برای دولت الکترونیک حضور در وب است.

وی با بیان اینکه برای این کار وجود زیرساخت‌های هوشمند لازم است گفت: همه دستگاه‌های اجرایی باید با حضورشان در وب خدمات خود را به مردم معرفی کنند و مردم پورتال ادارات را بشناسند و باید خدمات معرفی شده به مردم با تعامل همه دستگاه‌ها در اختیار مردم قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه تراکنش داده‌ای مدنظر دولت الکترونیک است افزود: دستگاه‌های دولتی متاسفانه با در انحصار قراردادن اطلاعات برای خودشان جایگاه قائل شدند در حالیکه ما باید اطلاعات را به‌صورت تراکنشی در اختیار مردم قرار دهیم.

گفتنی است این نشست نهمین جلسه شورای اداری در سال جاری و نخستین جلسه با حضور چهاردهمین استاندار کرمان بعد از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران است.

 

انتهای پیام/