کد خبر: 75644

رئیس کل دادگستری کرمان:

رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: ماهیت جرم پرونده اسیدپاشی سمیه مهری با توجه به درگذشت این قربانی از جرم صدمه به قتل عمد تغییر می‌یابد.

به گزارش کرمان خبر، یدالله موحد امروز در گفت‌‌و‌گو با خبرنگار فارس  در پاسخ به این سئوال که آیا با توجه به درگذشت سمیه مهری قربانی اسیدپاشی بر اثر ضایعات ناشی از این جرم تغییری در نوع جرم این پرونده صورت می‌گیرد، اظهار داشت: قطعا این موضوع ماهیت جرم ارتکابی در پرونده اسیدپاشی را تغییر می‌دهد و از جرم صدمه به پرونده قتل عمد تبدیل می‌شود.

وی تصریح کرد: متهمان پرونده اسیدپاشی سمیه مهری تحت تعقیب کیفری قرار گرفته‌اند و با توجه به اینکه فوت این خانم اخیرا روی داده است، پرونده در دستور کار دادگاه کیفری قرار گرفته است.

رئیس کل دادگستری استان کرمان تاکید کرد: این پرونده اسیدپاشی به زودی با عنوان ارتکاب قتل پیگیری می‌شود و مجازات شرعی در مورد این عامل جنایت صورت می‌گیرد.

به گزارش کرمان خبر، سمیه مهری به همراه دخترش رعنا چند سال قبل توسط همسرش مورد اسیدپاشی قرار گرفت وی پس از سال‌ها تحمل بیماری چند روز قبل به دلیل از کار افتادگی ریه در اثر زخم‌های ناشی از اسید در یکی از بیمارستان‌های تهران درگذشت.