کد خبر: 10056

محمدرضا باهنر:

کاندیدای احتمالی ریاست جمهوری با بیان اینکه احمدی نژاد برای خود و خانواده اش پولی کنار نگذاشته است، گفت: در حلقه های سوم و چهارم دولت احمدی نژاد شاهد فسادهای مالی بودیم.

محمدرضا باهنر امروز در جمع دانشجویان دانشگاه گیلان با بیان اینکه نگاهی نقادانه و عادلانه باید به دولت های نهم و دهم داشت، اظهار کرد: دولت های نهم و دهم دارای نقاط مثبت و منفی مهمی بودند.

وی، دولت احمدی نژاد را فعال تر از دیگر دولت ها عنوان کرد و افزود: دولت های نهم و دهم از نظر فعالیت بین دولت های پس از انقلاب اسلامی در رتبه نخست است.

باهنر با اشاره به علاقه شدید احمدی نژاد برای خدمت به مردم، تصریح کرد: احمدی نژاد ولع خدمت به مردم داشت.

*احمدی نژاد برای خود و خانواده اش پولی کنار نگذاشته است

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین به ساده زیستی احمدی نژاد اشاره کرد و یادآور شد: در حلقه های سوم و چهارم دولت احمدی نژاد مانند قضیه فساد ۳ هزار میلیاردی، شاهد فسادهای مالی بودیم.

وی با بیان اینکه اکنون اطمینان دارم احمدی نژاد برای خود و خانواده اش پولی کنار نگذاشته است، با بیان اینکه احمدی نژاد گفتمان انقلاب اسلامی را دوباره مطرح کرد، بیان داشت: احمدی نژاد در بیان مسائل و مواضع شجاع، بی باک بود و اهل خجالت نبود.

کاندیدای احتمالی ریاست جمهوری اظهار کرد: شجاعت با بی باکی تفاوت دارد و همواره بی باکی دارای عاقبت خوبی نیست و نتایج منفی به همراه دارد.

* احمدی نژاد به خرد جمعی اعتقادی نداشت

باهنر با اشاره به نقاط منفی احمدی نژاد، بیان کرد: احمدی نژاد به خردجمعی اعتقادی نداشت و نقدها را قبول نمی کرد.

وی، حذف برخی ساختارهای اجرایی و ضربه به سیستم برنامه ریزی کشور را یکی دیگر از نقاط منفی عملکرد احمدی نژاد دانست و گفت: احمدی نژاد در موضوع حذف سازمان برنامه و بودجه به جای برطرف کردن مشکلات به دنبال حذف صورت مسئله بود.

این مسئول با اشاره به انحلال حدود ۲۰ شورای عالی توسط احمدی نژاد، افزود: مجلس توانست با فشارهای خود برخی از این شوراها را احیا کند.

*دولت های احمدی نژاد سیاست های راهبردی نداشت

باهنر، دولت های نهم و دهم را بدون سیاست های راهبردی خواند و عنوان کرد: در دولت احمدی نژاد بیش از ۱۵ هزار میلیارد تومان صرف ایجاد ناقص بنگاه های زودبازده در راستای اشتغالزایی برای افراد بیکار شد و اکنون بیشتر این افراد علاوه بر بیکاری، بدهکار نیز هستند.

وی با بیان اینکه سیاست خارجی دولت های احمدی نژاد دارای فراز و فرودهای بسیاری بود، متذکر شد: احمدی نژاد زمانی سخن از هولوکاست می گفت و برای سخنان او کشور هزینه های زیادی پرداخت کرد و از طرف دیگر دوست همیشگی احمدی نژاد سخن از دوستی با ملت رژیم صهیونیستی را مطرح می کرد.

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین به سابقه دوستی ۲۰ ساله خود با احمدی نژاد اشاره کرد و یادآور شد: در سال ۸۴ از احمدی نژاد خواستم از برخی کاندیداهای اصولگرا در دولت خود استفاده کند و او گفت که بنده در دولت ژنرال نمی خواهم و سرباز می خواهم.

*نگاه احمدی نژاد به مسائل کشور پروژه ای بود

باهنر، نگاه احمدی نژاد به مسائل کشور را پروژه ای دانست و تصریح کرد: پروژه بزرگ مسکن مهر از طرح های بسیار خوب بود و افراد بی خانمان را دارای خانه کرد.

کاندیدای احتمالی ریاست جمهوری با اشاره به اینکه پروژه مسکن مهر دارای مدیریت صحیح پولی و مالی نبود، افزود: اکنون بانک مسکن بابت مسکن مهر بالغ بر ۴۰ هزار میلیارد به بانک مرکزی بدهکار است.

به گفته وی، حدود یک چهار تورم ۴۰ درصدی موجود در کشور مربوط به مسکن مهر است.

* مشکل کنونی مردم گرانی و بیکاری است

کاندیدای احتمالی ریاست جمهوری، مشکل کنونی مردم را گرانی و بیکاری عنوان کرد و گفت: امروز در تمام خانه ها جوانان تحصیل کرده و بیکار حضور دارند.

باهنر در پایان مهم ترین چالش بنگاه های اقتصادی را مشکل امکانات تولید دانست و بیان کرد: دولت آینده باید کارآمدتر از دولت کنونی باشد.

ادامه اخبار