کد خبر: 10969

معاون اول دولت اصلاحات با تأکید بر اینکه ارادت بنده به خاتمی را همه می دانند درخصوص سرمقاله شریعتمداری در نقد خاتمی گفت: نویسنده خودش را در مقام مدعی العموم و قاضی قرار داده و به رئیس جمهور ۸ ساله مملکت توهین کرده است.

محمدرضا عارف پیش از ظهر امروز در نشست دانشجویی با موضوع « انتخابات» که با حضور جمع کثیری از اساتید و دانشجویان پردیس تهران دانشگاه قرآن و حدیث برگزار شد، گفت: تنها نقطه قوتی که در دولت نهم و دهم دیدم اجرای هدفمندی یارانه ها بود زیرا هدفمندی یارانه ها کاری بود که دولت ها می خواستند آن را اجرایی کنند ولی این دولت شجاعانه در این ارتباط اقدام کرد.

معاون اول دولت اصلاحات در ارتباط با فتنه ۸۸ گفت: اتفاقاتی در انتخابات ۸۸ صورت گرفت و در این میان جریان مخالف رسانه ای نداشت که بتواند از آن طریق از حق خودش دفاع کند.

وی در ارتباط با عاملان فتنه ۸۸ عنوان کرد: در ارتباط با فتنه ۸۸ با یک کار کارشناسی باید سهم افراد مشخص شود و این مهم باید با هدف جلوگیری صورت گیرد و هدف انجام این کار مچ گیری نباشد.

عارف در ارتباط با برگزاری انتخابات سالم تأکید کرد: ممکن است در هر انتخاباتی تخلفی صورت گیرد اما همه تلاش ها باید در راستای عدم رخ دادن تخلف در انتخابات باشد.

کاندیدای احتمالی یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری وضعیت کشور در دوران پس از انقلاب را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: در طول دوران انقلاب کارهای فراوانی صورت گرفته است و نمی توان کشور را با ۳۰ سال پیش مقایسه کرد.

وی با تأکید براینکه ما نقد نمی کنیم که نفی کنیم، خاطرنشان کرد: نقدهای ما سازنده است، من از اول انقلاب در عرصه های مختلف نظام پست های مدیریتی داشتم و به حرف هایی که زده ام عمل کردم.

وی در ادامه تأکید کرد: من در دوران مدیریت خودم بیش از ۹۰ درصد برنامه هایم را عملی کردم.

عارف در ادامه تصریح کرد: باید تلاش کنیم که تحریف نشویم و با دنیا تعامل داشته باشیم زیرا ظرفیت ها بسیار بالایی داریم، ما باید با هم توی دهن دشمن بزنیم.

معاون اول دولت اصلاحات با تأکید براینکه ما اهل مذاکره هستیم، عنوان کرد: ما از موضع قدرت مذاکره خواهیم کرد و نه در موضع ضعف و فقط با اسرائیل به هیچ عنوان مذاکره نمی کنیم.

انتقاد از سرمقاله دیروز کیهان

عارف در پاسخ به سؤالی در ارتباط با سرمقاله اخیر روزنامه کیهان تأکید کرد: از سرمقاله اخیر روزنامه کیهان واقعاً متأسفم، نویسنده خودش را در مقام مدعی العموم و قاضی قرار داده است و هرچه دلش خواسته گفته است، ایشان به رئیس جمهور ۸ ساله مملکت توهین کرده و نباید به ایشان اینگونه گفته می شد.

این کاندیدای احتمالی یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با تأکید براینکه من عضو هیچ حزبی نیستم، گفت: تعداد زیاد کاندیداها معقول نیست و احزاب باید به تعداد انگشت شمار برسند و باید با هم اجماع کنند.

عارف در ادامه تأکید کرد: اصلاح طلبان به هر اجماعی که برسند من به آن احترام می گذارم.

معاون اول دولت اصلاحات در پایان در واکنش به حضور خاتمی در عرصه انتخابات گفت: ارادت من به آقای خاتمی را همه می دانند.

این گزارش حاکی است پردیس تهران دانشگاه قرآن و حدیث در آستانه یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری نشست های دانشجویی را با موضوع انتخابات برگزار می کند و در این راستا تاکنون منوچهر متکی، صفار هرندی، علی مطهری، محمدرضا عارف و… با حضور در جمع دانشجویان این واحد دانشگاهی به ایراد سخن پرداختند.

ادامه اخبار