کد خبر: 11339

نامزد حزب موتلفه اسلامی در انتخابات ریاست جمهوری گفت: جسارت نقطه مثبت احمدی نژاد و ادبیات اش نقطه منفی وی بود.

  در جمع دانشجویان دانشگاه شیراز اظهار داشت: مردم به دنبال بازبینی شرایط موجود هستند تا تصمیم خود برای اداره کشور را بگیرند؛ دانشگاهها باید حماسه وار وارد صحنه شوند.

آل اسحاق با اشاره به وضعیت سیاست خارجی افزود: در سطح جهانی و منطقه ای اقتدار داریم و عمل و عکس العملی اتفاق نمی افتد مگر اینکه ایران نظر دهد.

وی با اشاره به اینکه در سطح جهانی، جهان سلطه ایران را بزرگترین تهدید خود می داند زیرا از قدرت ایران آگاهی دارند ادامه داد: به همین دلیل از حوزه اقتصادی وارد شده اند و جنگ اقتصادی تمام عیار علیه ایران به راه انداخته اند.

عضو ائتلاف اکثریت اصولگرایان چالش عمده کشور را تورم، بیکاری، سلامت، معیشت دانست و افزود: نگرانی هایی در کشور وجود دارد که دولت آینده باید با نظام تدبیر مناسب موفقیت هایی را برای کشور به دست آورد.

آل اسحاق در ادامه تصریح کرد: سیاست های ما در اداره کشور باید واقع نگر آرمان گرا باشد و مجموعه ای از این دو خصوصیت را داشته باشد. با نگاه به واقعیت ها و آرمانها برای دنیا و آخرت مردم برنامه داشته باشد.

وی در پاسخ به سوالی ضمن نقد سیاست های اقتصادی دولت هاشمی رفسنجانی گفت: دولت آقای هاشمی بعد از جنگ به وجود آمد و با ادعای اینکه تولید را بالا ببرد به شاخه سازندگی توجه کرد.

آل اسحاق با بیان اینکه در دولت آقای هاشمی طبقات ضعیف در سایه قرار گرفت تاکید کرد: فاصله طبقاتی در دولت آقای هاشمی ایجاد شد و مدل اداره کشور مدل توسعه بود.

نامزد حزب موتلفه اسلامی در انتخابات ریاست جمهوری خاطر نشان کرد: دولت خاتمی نیز همان سیاست های اقتصادی دولت آقای هاشمی را دنبال کرد اما در مقابل دولت آقای احمدی نژاد با فکر عدالت اجتماعی به فکر عادلانه توزیع کردن درآمد کشور بود و مدل توزیعی را در اقتصاد انتخاب کرد. هرآنچه منبع داشت را توزیع کرد به امید اینکه شکاف طبقاتی را پر کند و نهایتا به تولید توجه نشد و توزیع درآمد بدون تولید منجر به تورم منجر شد.

وی افزود: حجم نقدینگی در دولت آقای احمدی نژاد باعث شد یارانه ها تورم ایجاد کند و خالص اشتغال نزدیک به صفر رسید و این مدل اصلا مناسب نبود.

آل اسحاق تاکید کرد: دولت باید دست از اقتصاد بردارد و فقط در سیاست گذاری و نظارت کار کند. کار باید به دست مردم انجام شود. مدل اقتصاد دولت-ملت بهترین مدل اقتصادی برای اداره کشور است و بینش اقتصادی امروز کشور باید عوض شود. دولت آینده باید با حفظ همه آرمانها با حفظ اقتصاد مقاومتی به دنبال پیشرفت و عدالت با هم باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود آرمانها را جزو منافع حیاتی کشور خواند و ادامه داد: اگر دشمنی به مرز کشور حمله کرد همه کشور حاضر اند در مقابل آنها بایستیم و بجنگیم. همانگونه که امام فرمودند اگر به دین ما حمله کنند ما به همه دنیای انها حمله می کنیم. ما پیشرفت و عدالت را با هم می خواهیم

عضو ائتلاف اکثریت اصولگرایان خاطر نشان کرد: باید بر مبنای خطوط قرمز نظام با جهان تعامل داشت. تشخیص خطوط قرمز و متر نظام مشخص است و آن رهبری است. رئیس جمهور مدیر عامل کشور است نه رئیس هیات مدیره و دولت آینده باید در چارچوب سیاست های رهبری حرکت کند.

آل اسحاق اظهار داشت: فضای کشور باید از بداخلاقی ها نجات پیدا کند و فضای تعاملی شکل گیرد. ما در نیت احمدی نژاد شک نداشتیم اما مشرب تدابیر وی بر اساس واقعیت اقتصادی نبود.

وی افزود: اقتصاد علم است ونمی شود کشور را دیمی اداره کرد. برنامه ریزی اداره کشور باید با بر اساس علم و تجربه باشد.

آل اسحاق خاطر نشان کرد: همه مشکلات کشور را می توان حل کرد و باید بسترهای آن آماده شود تا تهدید ها به فرصت تبدیل شود. اعتقاد به سیستم ولایت فقیه می تواند ما را از بحران ها نجات دهد. آتیه روشن است به شرط حماسه در سیاست و اقتصاد.

وی با اشاره به نقاط قوت و ضعف احمدی نژاد گفت: نقطه قوت آقای احمدی نژاد این بود که نظام سلطه جهانی او را نترساند و جسارت اش ارزشمند است اما نوع ادبیات اش از نقاط ضعف اش بود. ضعف دیگر وی این بود که چارچوب های لازم و خطوط قرمز را خیلی توجه نمی کرد و از این چارچوب گاهی خارج می شد.

نامزد حزب موتلفه اسلامی تاکید کرد: اگر بگوییم تحریم ها ما را از کار انداخته حرف درستی نیست. در اقتصاد با دنیا رابطه داریم اما تحریم ها باعث شد گران زندگی کنیم و کار را تا مقداری سخت کردند اما می توانیم از همین فرصت تحریم ها برای فرصت های کشور استفاده کرد. از نظر اقتصادی نباید وابسته به دنیا باشیم و سبک زندگی اسلامی و اقتصاد مقاومتی اهداف ما را تحقق می بخشد.