کد خبر: 11343

ذوالنور:

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به اینکه در صورت رد صلاحیت مشائی احتمال بداخلاقی از سوی رئیس دولت وجود دارد، گفت: مشائی در صورتی که تأئید هم شود بطور حتم رأی نمی آورد.

  حجت الاسلام مجتبی ذالنور بعد از ظهر امروز در آئین تجلیل از مربیان عقیدتی سیاسی در جمع بسیجیان استان همدان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید مطهری اظهار کرد: شهید مطهری همواره بر اساس نیازهای جامعه و متناسب با مقتضیات زمان و ضروریات جامعه حرکت می کرد.

وی با اشاره به بصیرت شهید مطهری در برخورد با مسائل جامعه یادآور شد: شهید مطهری در شناخت منافقان زمانه آگاه بود و امروز نیز جامعه ما نیاز به بصیرت مطهری وار دارد چرا که افراد بصیر در غبار فتنه ها گم نمی شوند.

استاد حوزه و دانشگاه اضافه کرد: ادبیات برخورد با مخاطبان را باید اصلاح کنیم که این امر نیازمند بصیرت است و در این راستا می توان از شهید مطهری که در کشور و جهان زبانزد است، الگوبرداری کرد.

وی خاطرنشان کرد: امروز، جامعه ایران اسلامی در کنار روشنفکری که غربی ها از آن دم می زنند، رشد روشنفکری دینی و انقلابی را مرهون زحمات کسانی چون مطهری، مفتح و بهشتی باید بداند.

* بازار خودنمایی در کاندیداتوری داغ شده است

ذالنور در بخش دیگری از سخنانش در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه آیا اصولگرایان به کاندیدای واحد خواهند رسید، اظهار کرد: این ویژگی که هر که صبح از خواب پا شده و احساس تکلیف کند که در انتخابات حضور یابد، باید از اصولگرایان گرفته شود.

استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه امروز بازار خودنمایی داغ شده، افزود: امروز با ائتلاف های پنج نفره، سه نفره، جبهه پایداری، کاندیداهای مستقل و اصلاح طلبان عرصه انتخابات گسترده شده و این امر موجب نگرانی شده است.

وی با اشاره به اینکه کارگزاران و روحانیون مبارز روی اسحاق جهانگیری ائتلاف کرده و با دوم خردادی ها به توافق رسیده اند، اذعان کرد: بر این اساس استخوان بندی کاندیدای اصلاح طلبان مشخص می شود در حالی که در جبهه اصولگرایی ما چنین وضعیتی نداریم و قدری نگران کننده است.

ذالنور به توصیه و رایزنی بزرگان جبهه اصولگرایی اشاره کرد و گفت: ما امیدواریم که آقایان اصولگرا با بصیرت، فهم و مروت به جایی برسند که با دست خود آنچه به دست آمده را خراب نکنند که در غیر این صورت نگرانی جدی است.

وی به اشاره به نزدیکی انتخابات و احتمال تفرق و خطر در این خصوص بیان داشت: اگر ما وحدت داشته باشیم به طوری که یکی دو تا کاندیدا بیایند، مشکلی نداریم هرچند چشم انداز کنونی بنده این نیست که وحدتی حاصل شود.

* سپاه به نفع هیچ کاندیدایی وارد عرصه انتخابات نمی شود

وی در پاسخ به سوالی در خصوص اینکه شنیده می شود سپاه از کاندیدایی حمایت خواهد کرد، ابراز داشت: من نه سخنگوی سپاه و نه مسئولیتی در سپاه دارم اما سپاه بنا ندارد تحت هیچ شرایطی به نفع کاندیدایی وارد میدان شود.

ذالنور تصریح کرد: ممکن است سپاه مصادیق اصلح را اعلام کند و اما اینکه از فلان کاندیدا دفاع کند وجود نداشته و سپاه چنین بنایی ندارد.

وی عرصه کنونی انتخابات را بسیار شکننده دانست و افزود: فاصله کاندیداها بسیار نزدیک است به طوری که اکنون در صحنه انتخابات برخی که ممکن است بازنده صحنه شوند دنبال فضاسازی هستند تا صحنه را به هم بریزند، بنابراین سپاه عملکردی نخواهد داشت که بهانه دست کسی بدهد.

* برخی از فتنه گران به دنبال گرفتن ماهی از آب گل آلود هستند

استاد حوزه و دانشگاه در خصوص اینکه آیا در انتخابات امسال نیز فتنه ای مانند سال ۸۸ رخ خواهد داد، بیان داشت: از زمان سقوط سالوادور تاکنون حدود ۷۱ انقلاب نرم در دنیا اتفاق افتاده است که برخی از اینها موفق و برخی ناموفق بوده است، اما نکته جالب اینکه ۹۳ درصد این انقلاب های نرم با استفاده از بستر انتخابات ریاست جمهوری بوده است.

وی خاطرنشان کرد: تنها انتخاباتی که زمینه فتنه دارد تا مملکت را مانند دو تیم رودرروی هم قرار داده و دو قطبی کند، انتخابات ریاست جمهوری است.

ذالنور در ادامه سخنانش تأکید کرد: دشمنان ما مناسب ترین بستر برای براندازی، تضعیف یا حاکم کردن جریان نزدیک به خودشان را جریان نرم و عرصه انتخابات می دانند که با تمام وجود وارد این عرصه خواهند شد.

وی با بیان اینکه اگر از این دید نگاه کنیم که در انتخابات اسباب فتنه ای وجود دارد یا نه، اضافه کرد: اسباب فتنه در انتخابات وجود دارد، زیرا آنهایی که با نظام فاصله دارند و همیشه توجهشان به بیگانگان بوده از چنین آب گل آلودی ماهی خواهند گرفت.

استاد حوزه و دانشگاه با تأکید بر اینکه نیروهای نظام و دستگاه های امنیتی و نظام ما تجربه فتنه ۸۸ را داشته و بیدارند، یادآور شد: بر این اساس مردم نیز پرونده ۸۸ را مختومه نکرده و کاملاً آن تلخی را احساس می کنند و دیگر کسی مثل فتنه ۸۸ خام نمی شود.

وی با اشاره به عدم توبه برخی از فتنه گران ابراز داشت: امروز جریان فتنه سازمان لازم را نداشته و به هم ریخته است به طوری که رأس و اتاق فکر مشخصی ندارند و برخی هم سرخورده هستند.

ذالنور اضافه کرد: در انتخابات آتی یا فتنه ای شکل نمی گیرد یا به گستردگی فتنه ۸۸ نخواهد بود، اما نباید بگوئیم خبری نیست بلکه همیشه باید شرایط را سنجیده و بر اساس بدترین شرایط خود را آماده کنیم.

* مشائی یک درصد هم امکان تأئید صلاحیت ندارد

وی در بخش دیگری از سخنانش در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا مشایی در صورت کاندیداتوری تأئید صلاحیت می شود، اظهار کرد: اگر شورای نگهبان بخواهد بر اساس اغماض نیز مشایی را تایید کند، بازهم بطور حتم رأی نمی آورد.

استاد حوزه و دانشگاه در سپاه در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه اگر مشائی رد شود احمدی نژاد بد اخلاقی می کند یا نه، گفت: احتمال بداخلاقی از سوی رئیس دولت وجود دارد اما زوری ندارد که مشکلی ایجاد شود.

وی در خصوص اینکه اگر رد صلاحیت شود غوغایی درست می شود یا خیر، اظهار کرد: این مورد امکان ندارد چون جریان انحرافی عمق و پایگاه اجتماعی ندارند و هیچ اتفاقی نمی افتد.

ذالنور با اشاره به اینکه اگر مشایی به هر دلیل تأئید شد جای رأی آوردن دارد یا ندارد، بیان داشت: دولت بر آن است که مشائی رئیس جمهور شود و از طرفی در سفرهای استانی همیشه در کادر دوربین در کنار رئیس جمهور است در حالی که مشایی دیگر کاره ای نیست.

وی گفت: اگر یک هزارم درصد مشایی جزو کاندیداها قرار بگیرد احتمال رأی ندارد چرا که فاقد ساز و کار است و بر این اساس دولت باید پای کار بیاید که دولت هم هرچه سریع عمل کند، کنتورشان شماره منفی خواهد انداخت.

جانشین سابق نمایندگی ولی فقیه در سپاه در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به ادعای برخی سیاسیون مبنی بر وجود سند افشاگری اظهار کرد: امروز بازار بلوف باب شده که با افشا شدن آن هیچ مشکلی برای نظام و مردم ایجاد نخواهد شد و نظام قائل به شرع است.

در پایان این مراسم از مربیان عقیدتی سیاسی هادیان سیاسی و بسیجیان اهل قلم تجلیل شد.

ادامه اخبار