کد خبر: 11604

نامزد احتمالی انتخابات آتی ریاست جمهوری با بیان اینکه دولت حق ندارد در انتخابات کاندیدا داشته باشد گفت: دولت یازدهم باید با پرهیز از حاشیه سازی تنها به فکر شدت دادن به خدمت رسانی باشد.

کامران باقری لنکرانی نامزد احتمالی انتخابات آتی ریاست جمهوری که از صبح امروز به کرمان سفر کرده در جمع مردم کرمان با بیان اینکه در انتخابات آتی ریاست جمهوری حضور خواهد داشت تا پرچم دار گفتمانی مدیریت مومنانه در محور عدالت باشد افزود: امروز برخی ها تصور می کنند که برای حل کردن مشکلات باید از آرمان ها عدول کرد اما بنده معتقدم راه حل مشکلات توجه به آرمان ها و باورهای دینی است.

لنکرانی با اشاره به فشارهای اقتصادی به دشمنان ملت ایران گفت: نمی توان تاثیر منفی تحریم ها را بر اقتصاد کشور منکر شد اما حقیقت این است که ما می توانیم با استفاده از ظرفیت های داخلی، نخبگان حزب اللهی و متعهد شرایط را به گونه دیگری رقم بزنیم و آرمان ها و باورهای خود را حفظ کنیم.

لنکرانی با اشاره به ظرفیت های بالای اقتصادی استان کرمان تصریح کرد: از دوران وزارت بهداشت آشنایی خوبی با استان کرمان دارم و ظرفیت های بالای اقتصادی این استان را می شناسم، معتقدم در دولت آتی باید نگاهی ویژه ای به کرمان داشته باشیم و مشکلات آب این استان را حل کنیم.

نامزد احتمالی انتخابات آتی ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه در شرایط کنونی دولت یازدهم حق پرداختن به مسائل حاشیه ای ندارد را اظهار داشت: در صورت کسب رای اعتماد از مردم خدمت رسانی به مردم را شدت خواهم داد و با تمام توان برای از بین بردن حاشیه ها تلاش خواهم کرد؛ ما خدمت رسانی به مردم را در تنش زایی نمی بینیم و لذا این امر را هم اکنون آغاز کرده ایم.

لنکرانی با بیان اینکه رقابت های انتخاباتی باید در عین رعایت اخلاق سیاسی انجام شود، گفت: ما به گفتمان های دیگر نقد داریم و نقدهای خود را منصفانه مطرح خواهیم کرد.

وی افزود: بنده به تمام کاندیداهایی که رسما برای حضور در انتخابات آتی ریاست جمهوری اعلام کاندیداتوری کرده اند به غیر از نامزد حاشیه ای دولت احترام قائلم و آنها را از نیروهای زحمت کش انقلاب می دانم، لذا اختلاف گفتمانی با آنها را مطرح خواهم کرد.

لنکرانی با بیان اینکه کسب رای با تشویش اذهان را جایز نمی داند، افزود: خود را متعهد به رقابت سالم می دانم.

نامزد احتمالی انتخابات اتی ریاست جمهوری محور برنامه های خود را عدالت خواند، و گفت: عدالت آنقدر مهم است که امام اول ما برای تحقق ان به شهادت رسید، ما توجه به طبقات ضعیف و دهک های پایین جامعه را در دستور کار خود قرار خواهیم داد، چرا که مطالبه مقام معظم رهبری اجرای تحقق عدالت است.

لنکرانی در پاسخ به سوالی درباره راه های رفع مشکل اشتغال جوانان گفت: ما نمی توانیم راه حل مشکل اشتغال را در یک موضوع دنبال کنیم، چرا که برخی تجربه های ناموفق و نیمه موفق را در دولت نهم و دهم داشتیم که باید از آن استفاده کنیم.

وی با اشاره به تشکیل بنگاه اقتصادی گفت: فکر می کنم تشکل بنگاه های کوچک اقتصادی سبک اصلاح شده آن و به شکلی که مکمل یکدیگر باشند می تواند در تسهیل فضای اشتغال کمک کند؛ ما اکنون ۱۰ میلیون فارغ التحصیل دانشگاهی در کشور داریم که باید برای اشتغال آنها از تمام توان و تلاش خود استفاده کرده و تدابیر لازم را با استفاده از نظر نخبگان و اقتصاد دان ها به کار بگیریم.

لنکرانی با بیان اینکه رفع مشکلات اقتصادی صرفا در توجه به بخش کشاوزی، دامپروری و صنعت خلاصه نشده است افزود: مراکز بخش خدمات رسانی را باید با قدرت تمام در دولت اینده گسترش بدهیم چراکه این بخش تاکنون در برخی از حوزه ها تجربه موفقی برای ما داشته است.

لنکرانی در پاسخ به سوالی درباره تحریم ها گفت: کسانی که فکر می کنند تحریم ها قابل مدیریت نیست اشتباه می کنند چرا که ما باید تحریم ها را آسیب شناسی کنیم؛ یکی از مشکلات تحریم ها بخش نفت بود، لذا توصیه مقام معظم رهبری برای کاهش وابستگی بوده است که درامدهای نفتی به عنوان سیاست کلی باید مد نظر قرار بگیرد.

این نامزد احتمالی انتخاب آتی ریاست جمهوری با بیان اینکه دنیا در آمریکا اروپای غربی حصر نشده است تاکید کرد: متاسفانه ما با برخی از کشورها که روابط خوب سیاسی داریم روابط اقتصادیمان مستحکم نیست؛ ما می توانیم از ظرفیت برخی کشورهای آمریکای جنوبی برای گسترش روابط اقتصادی استفاده کنیم.

لنکرانی با بیان اینکه آمریکایی ها از مذاکره با ایران به دنبال کسب امتیاز هستند گفت: با توجه از دشمنی های آمریکا با ملت ما منافع ملی اقتضا نمی کند که از مذاکره با امریکا استقبال کنیم. لبخندهایی که امریکایی بعضا به ما می زنند نباید موجب فریب شود چرا که آنها به جز دشمنی با ملت ایران کار دیگری نمی کنند.

وی در پاسخ به سوالی درباره حضور احتمالی سعید جلیلی در انتخابات آتی ریاست جمهوری اظهار داشت: بعد از انکه نامزد جبهه پایداری معرفی شد برخی رسانه های خاص با تراکم بسیار بالا و در شرایطی کاملا غیر طبیعی بحث کاندیداتوری آقای جلیلی را مطرح می کند در حالی که این رسانه ها پیش از معرفی نامزد پایداری هیچ ادعایی نداشتند.

وی افزود: بنده با آقایان جلیلی، فتاح و میر کاظمی دیدار خصوصی داشتم و از انها برای کاندیداتوری دعوت کردم اما این برادران مسئولیت را به دوش بنده انداختند، لذا در صورتی که شرایط تغییر کند براساس مقتضیات تصمیم گیری خواهیم کرد. اما لازم است بگوییم که بین بنده و برادران دیگر رقابتی صورت نخواهد گرفت، چرا که ما مبنای گفتمانی یکسانی داریم.

نامزد احتمالی انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه برخی تلاش می کنند تا القا کنند که انتخاب ما در سال ۸۴ اشتباه بوده است گفت: در آن دوره و مخصوصا در دوره دوم، مومنان و حزب اللهی ها جناب آقای احمدی نژاد را انتخاب کردند و این آقایان بدانند که حضرت آقا بعد از پیروزی آقای احمدی نژاد فرمودند انقلاب به ریل اصلی اش برگشت.

لنکرانی گفت: نقد ناپذیری یکی از نقدهای اساسی ما به دولت است البته باید توجه داشته باشیم که این امر تنها مختص به دولت نیست، برخی جوانان وبلاگ نویس به موجب نقدی که به روسای قوا داشتند بازداشت شدند و این هم نشانه نقد ناپذیری است.

وی با بیان اینکه انقادهای مومنان به دولت یک نوع دلخونی برای آنها به وجود امده است در پاسخ به سوالی درباره مشائی گفت: بنده در جایگاه شورای نگهبان نیستم که درباره تایید یا عدم تایید صلاحیت ایشان حرفی بزنم اما مطمئن هستم که شورای نگهبان براساس قانون عمل خواهد کرد.

وی با انتقاد از همایش اخیر دولت در استادیوم آزادی افزود: ما نمی دانیم این کار چه معنایی دارد ؛ این رفتار تا حدی نادرست بود که برخی ها آن را با جشن های شیراز مقایسه کردند.

وی افزود: وقتی مقام معظم رهبری می فرماید من یک رای بیشتر ندارم و به دیگر دستگاه های مربوطه توصیه می کند که ورود مصداقی به انتخابات نداشته باشد، تکلیف برای دولت روشن است.

لنکرانی با بیان اینکه دولت حق ندارد در انتخابات کاندیدا داشته باشد گفت: توصیه من به دولت این است که استفاده انتخاباتی از اموال دولتی نتیجه معکوس می دهد البته این امر درباره شهرداری محرز است و استفاده از اموال شهرداری نیز نتیجه ای نخواهد داشت.

لنکرانی با بیان اینکه کاندیدا نباید در تبلیغات انتخاباتی خود اصراف کند، اظهار داشت: بنده ترجیح می دهم تبلیغاتی که قران توصیه کرده است را انجام دهم، توصیه قرآن نفوذ به قلوب مومنان است، انسان باید در قلب ها قرار بگیرد و اگر این طور باشد نتیجه بخش خواهد بود.

وی در پایان با بیان اینکه در تشکیل دولت کمترین نگاه را به اعضای جبهه پایداری خواهد داشت، گفت: اعضای کابینه کسانی خواهند بود که تعهد و تخصص آن پست راداشته باشند چرا که کابینه شرکت سهامی نیست که در بین افراد و یا گروه ها تقسیم شود.