کد خبر: 13877

امام جمعه ورامین:

نماینده ولی فقیه در شهرستان ورامین با انتقاد شدید از عملکرد ضعیف دولت در مدیریت کشور گفت: گویی دولتی در مملکت نیست، تمام حواس دولت به تصاحب دولت آینده است.

  آیت الله سید مرتضی محمودی گلپایگانی در خطبه های نماز عبادی _ سیاسی جمعه این هفته ورامین با اشاره به گرانی های موجود با انتقاد شدید از دولت عنوان کرد: مسلمانی تنها به نماز جمعه و پرداخت زکات و نماز و… نیست، فردای قیامت همه ما مورد سئوال قرار می گیریم که در جایگاه هایی که قرار داریم چه کرده ایم.

آیت الله محمودی گلپایگانی اظهار داشت: امروز غفلت همه ما را گرفتار کرده است، گویی در خوابیم، این همه مفاسد ما را گرفتار کرده است، مفاسد چه از نظر اقتصادی و چه اخلاقی بیداد می کند، اصلاً حساب و کتابی در کار مملکت نیست، گویی دولتی در مملکت نیست، تمام حواس دولت به تصاحب دولت آینده است، آیا اسلام گفته اوضاع مملکت این طور باشد، خیر، مدیریت کنید کشور را، امروز امور به حال خود رها شده است.

نماینده ولی فقیه اضافه کرد: برخی کسبه هم خیلی بی انصاف هستند، انسان از افزایش قیمت ها متحیر می ماند، چطور ممکن است صبح یک قیمت باشد بعد از ظهر یک قیمت، دولت فکری به حال مردم کند، مگر حقوق و دستمزد از صبح تا بعد از ظهر افزوده می شود که قیمت ها را بالا می برید.

مردم در انتخاب اصلح دقت کنند

امام جمعه ورامین سپس به خلق حماسه سیاسی توسط ملت ایران اشاره کرد و گفت: در انتخابات هم افراد دلسوز، متعهد، متدین و کارآگاه و آشنا به مشکلات کشور و مملکت و شهر وارد شوند و مردم حساب خویشاوندی و قومی گرایی را کنار بگذارند و برای خدا قدم بردارند و مردم هم دقت کنند صالح ترین ها در ریاست جمهوری و شورای شهر انتخاب شود.

برخی کشورهای به ظاهر اسلامی دست در دست اسرائیل و آمریکا به سوریه ظلم می کنند

نماینده ولی فقیه در شهرستان ورامین در ادامه به خونریزی ها و جنایات موجود در سوریه اشاره کرد و افزود: سوریه امروز واقعاً مظلوم واقع شده است، برخی کشورهای به ظاهر اسلامی که نام خادم الحرمین هم با خود به یدک می کشند به جای اینکه به سوریه کمک کنند به دشمنانش کمک می رسانند، می گویند خادم اسلام هستیم اما دست در دست اسراییل و آمریکا دارند.

خطیب امروز نماز جمعه ورامین خاطر نشان کرد: شورشیان را حمایت می کنند تا بروند قبر حجر بن عدی (ع) را بشکافند، البته بدانید ظلم پابرجا نخواهد ماند و قطعاً پیروزی با ملت و دولت سوریه است.

برخی می گویند وظیفه امر به معروف نداریم، نتیجه این می شود که مفاسد شهرمان را فرا می گیرد

نماینده ولی فقیه در شهرستان ورامین به بیان اهمیت امر به معروف و نهی از منکر پرداخت و عنوان کرد: امروز این دو فریضه بسیار مظلوم واقع شده است، بسیاری از گناهان را می بینیم اما ساکت هستیم، خیر، صحیح نیست، باید تذکر داد البته با احترام، اکثریت ما به این دو فریضه عمل نمی کنیم.

امام جمعه ورامین در پایان تصریح کرد: برخی می گویند وظیفه نداریم امر به معروف کنیم، خوب همین می شود که مفاسد شهرمان را فرا می گیرد، البته با همه این اوصاف ما جزو بهترین شهرستان های استان در موارد اخلاقی هستیم اما با آن سابقه انقلابی و کثرت همین قدر هم نباید باشد.