کد خبر: 14

آیت الله مهدوی کنی در اختتامیه سومین اجلاس مجلس خبرگان:

رئیس مجلس خبرگان رهبری ضمن توصیه مسئولان به عدم اختلاف و تفرقه در کشور به کاندیدای انتخابات آتی توصیه کرد که در صورت صلاحیت و رای آوری نامزد انتخابات شوند.

آیت الله محمدرضا مهدوی کنی در مراسم اختتامیه سیزدهمین اجلاس مجلس خبرگان رهبری ضمن تشکر از حضور اعضای خبرگان در جلسات خبرگان رهبری اظهار داشت: از حضور اعضای خبرگان در جلسه اجلاسیه امسال تشکر می کنم و امیدوارم اعضا فردا نیز در حرم امام حضور حداکثر داشته باشند گرچه این حضور حداکثری همه ساله است اما عکس العمل خوبی در بین مردم دارد.

وی با بیان اینکه مجلس خبرگان رهبری دستاورد امام است و باید حفظ شود به نظرات اعضای خبرگان درباره مسائل جاری کشور اشاره کرد و گفت: این مسائل که از سوی اعضای خبرگان رهبری مطرح شد فرهنگی، اقتصادی و یا سیاسی بود که در یک کمیته ای بررسی خواهد شد؛ چون این کمیته ضرورت دارد نیاز به رای گیری ندارد.

آیت الله مهدوی کنی ابراز امیدواری کرد که نظرات اعضای خبرگان رهبری در کمیته پیگیری مورد بررسی قرار گرفته و با هماهنگی لازم با مقام معظم رهبری مثمر ثمر باشد.

وی در عین حال گفت: اعضای این گفته باید افرادی دلسوز و صاحب نظر باشند تا بتوانند مسائل را پیگیری کنند.

آیت الله مهدوی کنی با اشاره به پیشرفت های انقلاب اسلامی تصریح کرد: این طور نیست که ما بعد از انقلاب اسلامی عقب گرد کرده باشیم چرا که دستاوردهای زیادی داشته ایم و باید قدردان این نعمات باشیم؛ قبل از انقلاب بازرگان در یک اتاق مخفیانه نماز می خواند اما امروز وضعیت نماز، احیا و راهپیمایی ها و عزاداری ها متفاوت است لذا ما عقب گرد نداشته ایم و انقلاب پیشرفت های خوبی داشته است که حجاب خانم ها نیز از جمله آن است.

رئیس مجلس خبرگان رهبری مسئولان کشور را به وحدت، همدلی و عدم اختلاف توصیه کرد و افزود: اگر اختلافات جزئی و سلیقه ای رسانه ای شود و موجب تفرقه در کشور شود ما نمی توانیم احترام مردم را جذب کنیم چرا که باید مسائل به صورت دقیق بررسی شود.

آیت الله مهدوی کنی با بیان اینکه هر اقدامی که موجب تضعیف حوزه ولی فقیه شود را گناه کبیره توصیف کرد و افزود: نباید مسائلی مطرح کنیم که حوزه رهبری و ولایت فقیه تضعیف شود ولو اینکه این حرف ها به صراحت مقابله با رهبری نباشد.

وی در ادامه به انتخابات آتی ریاست جمهوری اشاره کرد و گفت: توصیه من این است کسانی کاندیدا شوند که صلاحیت و رای آوری دارند حالا ممکن است کسی صلاحیت داشته باشد اما رای نداشته باشد در این صورت تقصیر مردم و آقایان چیست.

آیت الله مهدوی کنی با بیان اینکه در طول فعالیت سیاسی اش همواره از افرادی که صلاحیت و رای آوری داشته اند حمایت کرده است خاطرنشان کرد: بنده هیچ پستی را تاکنون نپذیرفته ام مگر اینکه به من تحمیل شده باشد چرا که عزت دست خداست و ما باید به این موضوع توجه داشته باشیم. رئیس مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه حضرت ولی عصر (عج) زمانی از ما راضی می شود که ما اختلافات جزئی را کنار بگذاریم گفت: نباید طوری حرف بزنیم رسانه های بیگانه از آن سوء استفاده کنند باید در نظر داشته باشیم که اقداماتمان اختلاف برانگیز نباشد.

آیت الله مهدوی کنی در پایان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره اعضای سابق مسجد خبرگان رهبری گفت: مجلس خبرگان در گذشته توسط بزرگانی چون آیت الله مشکینی، قه باغی و ملک حسینی حفظ و به دست ما رسیده است.