کد خبر: 14281

حاشیه های داغ خیابان فاطمی

عصر امروز مشایی به همراه محمود احمدی نژاد که برای اولین بار در طول دو دوره فعالیت ریاست جمهوری خود در مرخصی به سر می برد، برای ثبت نام مشایی وارد ستاد انتخابات شدند و از سوی دیگر آیت الله هاشمی رفسنجانی رقیب دیرینه احمدی نژاد به همراه تعدادی از نزدیکانش برای ثبت نام در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری وارد همین ستاد شد تا یک روز تاریخی در وزارت کشور رقم بخورد.

مشایی و احمدی نژاد حدود ساعت ۱۷: ۳۰ به همراه افرادی چون ثمره هاشمی دستیار ارشد رییس جمهور، موسوی رییس دفتر رییس جمهور، نیکزاد وزیر راه مسکن و شهرسازی، بقایی معاون اجرایی رییس جمهور و… و هم چنین عزت الله انتظامی هنرمند پیشکسوت کشورمان وارد ستاد انتخابات شدند.

در حالی که این دو از ماشین پیاده می شدند تعداد زیادی از خبرنگاران و عکاسان برای پوشش ورود آن ها در درب اصلی وزارت کشور حضور داشتند و سپس آن ها به همراه خبرنگاران وارد ستاد انتخابات شدند.

همزمان با ورود آ ن ها از درب دیگر ستاد انتخابات، آیت الله هاشمی رفسنجانی که تا لحظه آخر گمانه زنی ها درباره حضور وی وجود داشت وارد ستاد انتخابات شد و در این میان خبرنگاران و عکاسان تلاش می کردند که حضور هردو آنها را به صورت لحظه به لحظه پوشش دهند.

حضور همزمان آنها برای بسیاری از خبرنگاران و عکاسان سوژه خبری بود و در مورد این همزمانی، از نزدیکان این دو کاندیدا سوال می کردند و برخی تحلیل ها وجود داشت که این همزمانی عمدی بوده است؛ در حالی که این دو فرد با یکدیگر خوش و بشی نکردند.

ثمره هاشمی در مورد همزمانی ثبت نام این دو گفت: به نظرم این همزمانی به صورت اتفاقی بوده است و البته حضور این دو در عرصه ی انتخابات باعث افزایش مشارکت مردم در انتخابات خواهد شد.

احمدی نژاد نیز در مورد حضور همزمان هاشمی رفسنجانی گفت: خوب است که ایشان نیز حضور دارند.

احمدی نژاد و مشایی همزمان وارد ستاد انتخابات شدند و احمدی نژاد تا آخرین لحظه ثبت نام مشایی، وی را همراهی می کرد و در کنار او ایستاده بود.

در هنگام ثبت نام چندین بار احمدی نژاد و مشایی دستشان به علامت پیروزی بالا بردند و برخی از طرفداران مشایی نیز که در ستاد انتخابات حضور پیدا کرده بودند شعار « مشایی مشایی حمایتت می کنیم» ، « مشایی مشایی رییس جمهور مایی» سر دادند.

ثبت نام هاشمی رفسنجانی زودتر از مشایی به پایان رسید و بدون این که این افراد با یکدیگر برخوردی داشته باشند هاشمی بعد از ثبت نام بلافاصله ستاد انتخابات را بدون این که در جمع خبرنگاران حضور پیدا کند ترک کرد.

مشایی و احمدی نژاد نیز بعد از این که ثبت نام مشایی به پایان رسید در سالن ۶۰۰ نفره به همراه تعداد زیادی از خبرنگاران حضور پیدا کردند و هردو در جلوی تریبون ایستادند.

احمدی نژاد و مشایی پیش از شروع مصاحبه خود با خبرنگاران مدتی با یکدیگر گفت وگو کردند و منتظر این شدند که خبرنگاران بتوانند لوگوی رسانه ای خود را در جایگاه ویژه قرار دهند و عکاسان نیز بتوانند عکس های خود را بگیرند.

مشایی پیش از مصاحبه مطبوعااتی خود با خبرنگاران، شناسنامه خود و هم چنین انگشت جوهری اش را در مقابل عکاسان بالا برد تا عکس بگیرند.

در سالن ۶۰۰ نفره وزارت کشور تعدادی از حامیان مشایی نیز به مانند موقع ثبت نام حضور داشتند و شعارهایی در حمایت از او می دادند.

بعد از چند دقیقه مصاحبه مطبوعاتی مشایی در حالی که احمدی نژاد کنار او ایستاده بود آغاز شد و سخنانی درباره چرایی حضورش در عرصه انتخابات بیان کرد و اعلام کرد که احمدی نژاد امروز برای این که بتواند با او در این عرصه حضور پیدا کند و مشکلی از نظر قانونی پیدا نشود برای اولین بار در طول هشت سال ریاست جمهوری مرخصی گرفته است.

بعد از این که صحبت های مشایی به پایان رسید، احمدی نژاد نیز سخنانی در جمع خبرنگاران بیان کرد و اظهار داشت: مشایی یعنی احمدی نژاد و احمدی نژاد یعنی مشایی.

وی به دوستی ۲۸ ساله با مشایی اشاره کرد و اظهار داشت که نذرهایی را نیز در این انجام داده است از جمله سه روز روزه گرفتن و ۱۴ هزار صلوات.

در بین سخنان احمدی نژاد عده ای از هواداران مشایی شعارهایی در حمایت از احمدی نژاد سر دادند که او در پاسخ گفت: درود بر ملت ایران و همه ی فرزندان ایران.

بعد از پایان سخنان مشایی و احمدی نژاد در حالی که خبرنگاران می خواستند سوالات خود را از این دو بپرسند، مشایی اعلام کرد که ان شاءالله در فرصت بعدی پاسخگوی سوالات خبرنگاران خواهد بود.

وی هم چنین به برخی از مباحث درباره احتمال ردصلاحیتش اشاره کرد و صحبت هایی در این زمینه ارایه کرد.

سپس احمدی نژاد و مشایی بدون این که به سوالات خبرنگاران پاسخ بدهند جمع خبرنگاران را ترک کردند.

بعد از این که مشایی و احمدی نژاد از جمع خبرنگاران رفتند قدیری ابیانه که خود برای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرده است، یکباره پشت تریبون قرار گرفت و مطالبی علیه مشایی بیان کرد.

هنگامی که او درباره مشایی صحبت هایی را بیان می کرد یکی از افراد حاضر با رفتن بر روی سن با او شروع به بحث کرد و خواست که به ادعاهای قدیری ابیانه پاسخ دهد. مشاجره باعث شد تا میزی که لوگوی خبرنگاران بر روی آن قرار داشت به سمت او هل داده شود که این اقدام با واکنش هایی در بین خبرنگاران روبه رو و حتی منجر با درگیری فیزیکی با فرد معترض شد.

قدیری ابیانه پس از این اقدام به بیان اظهاراتش درباره مشایی ادامه داد و گفت: امروز سند برخی از تخلفات مشایی را به شورای نگهبان ارایه داده است و در حالی که او در حال صحبت بود بلندگوها را قطع کردند.

هم چنین بعد از این که قدیری ابیانه سالن را ترک کرد، درگیری برخی از خبرنگاران رسانه های اصولگرا و برخی طرفداران مشایی پیش آمد که حراست وزارت کشور آنها را به بیرون از سالن هدایت کرد.

زمانی که قرار بود مشایی و احمدی نژاد و هم چنین هاشمی رفسنجانی در ستاد انتخابات حضور پیدا کنند در اطراف وزارت کشور حضور نیروهای امنیتی ملموس تر شد؛ به نحوی که اکنون نیز پس از اتمام مهلت ثبت نام کاندیداها، تعدادی از نیروهای ویژه انتظامی در اطراف وزارت کشور جهت ایجاد نظم و امنیت حضور دارند.

پیش از حضور مشایی و هاشمی رفسنجانی در ستاد انتخابات طرفداران این دو کاندیدای احتمالی انتخابات ریاست جمهوری در خیابان منتهی به محل ثبت نام حضور یافته و شعارهایی در حمایت از این دو کاندیدا سر می دادند به نحوی که طرفداران هاشمی شعار می دادند" سلام برخاتمی درود برهاشمی" همچنین طرفداران مشایی شعار می دادند" مشایی مشایی حمایتت می کنیم" ، " مشایی مشایی رییس جمهور مایی" .

ادامه اخبار