کد خبر: 14964

روزنامه دولتی ایران که این روزها به ابزار تبلیغاتی یک حلقه خاص تبدیل شده، از سخنان روشنگرانه دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب درباره ماجرای مرخصی و خانه نشینی رئیس جمهور آشفته شد علیرضا زاکانی را" دروغگو" نامید.

  علیرضا زاکانی روز شنبه درباره سخنان رئیس جمهور که ادعا کرد در این ۸ سال جز امروز و برای همراهی مشایی، هرگز مرخصی نگرفته است، گفته بود: اینکه رئیس جمهور به عنوان بالاترین مسوول اجرایی در حمایت از کاندیدای مدنظر خود و به طمع تداوم قدرتش اینگونه بی پروا وارد صحنه شده و به جای کار اجرایی سنگین برای حل مشکلات اقتصادی کشور و پاسخگویی نسبت به عملکرد هشت ساله اش، شهر به شهر به تبلیغات انتخاباتی بپردازد و در مقام یک حامی انتخاباتی به وزارت کشور برود، بدعتی خطرناک و بی سابقه در نقض آشکار سوگند رئیس جمهور در پایبندی به قانون اساسی در تاریخ جمهوری اسلامی و غیرقابل توجیه است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: ادعای یک روز مرخصی رئیس جمهور شوخی تلخی با افکار عمومی و دهن کجی بزرگی به قانون است که دخالت قوه مجریه را در انتخابات منع کرده است. شاید ایشان دچار فراموشی شده اند که در تقابل با حکم رهبری انقلاب قریب ۱۱ روز خانه نشینی کردند و بعد مدعی مرخصی شدند.

روزنامه ایران در واکنش به این سخنان به توجیهات بامزه ای روی آورده و از اینکه گفته می شود دکتر احمدی نژاد ۱۱ روز خانه نشین بوده است، ابزار ناراحتی کرد. این رسانه عنوان کرده رئیس جمهور تنها شش روز خانه نشینی کرده نه ۱۱ روز!

در توضیحات جالب این روزنامه دولتی آمده است: اگر منظور جناب زاکانی از خانه نشینی همان دور کاری دکتر احمدی نژاد در سال ۹۰ است، باید گفت مدتش آن چیزی که این نماینده مجلس گفته نیست. چراکه رئیس جمهور روز پنجشنبه اول اردیبهشت ماه پس از سفر استانی کردستان به ایلام رفت؛ روز جمعه تعطیل است و خبر بعدی که سایت ریاست جمهوری از دکتر احمدی نژاد منتشر کرده مربوط به « پیام به جشنواره بین المللی فرهنگی هنری خلیج فارس» در روز شنبه ۱۰ اردیبهشت است. یعنی باز روز قبل آن (جمعه) تعطیل بود و روز یکشنبه روز ۱۱ اردیبهشت هم رئیس جمهور در جلسه هیات دولت شرکت کرده است. با این اوصاف دکتر احمدی نژاد در آن ایام تنها در دو جلسه هیات دولت حضور نداشته و بر اساس اخبار منتشره از برنامه های خبری وی، ۶ روز کاری، خبری از رئیس جمهور در سایت ریاست جمهوری منتشر نشده است. حالا این عدد ۱۱ از کجا آمده است که دو سال متوالی است جناب زاکانی و دوستانش از آن دم می زنند باید از خودشان پرسید.

این روزنامه از اینکه گفته می شود" خانه نشینی ۱۱ روزه" ، ابزار ناراحتی و عنوان کرده است، رئیس جمهور تنها شش روز خانه نشین بوده نه ۱۱ روز!

این ادعا در حالی بیان شده که حتی خود رئیس جمهور هم مدت ۱۱ روز را قبول دارد؛ چنانکه روز یکشنبه پس از جلسه هیئت دولت در پاسخ به این سوال که برخی منتقدان شما گفته اند که رییس جمهور ۱۱ روز هم قبلا به مرخصی رفته و سر کار حاضر نشده، اظهار کرد: آن ۱۱ روز دورکاری بود.

دیگر بخش جالب مطلب روزنامه ایران به انکار سرپیچی دکتر احمدی نژاد از حکم حکومتی رهبر معظم انقلاب درباره عزل وزیر اطلاعات اختصاص دارد: درباره ادعای تقابل دکتر احمدی نژاد با رهبر معظم انقلاب نیز باید گفت، نامه معظم له به جناب آقای مصلحی مبنی بر ادامه کار در وزارت اطلاعات، در روز چهارشنبه مورخه ۳۱ اردیبهشت ماه منتشر شده و تاریخ نامه نیز ۳۰  اردیبهشت درج شده است. جالب آنکه رئیس جمهور روز ۳۱ اردیبهشت ماه به سفر استانی کردستان می رود و فردای آن روز یعنی اول اردیبهشت ماه از سنندج به ایلام سفر می کند تا ۱۶۱۲ واحد مسکن مهر را افتتاح کند. پس اگر تقابل بود حداقل سفر ایلام می توانست توسط شخص دکتر احمدی نژاد انجام نشود و معاون اول رئیس جمهور آن پروژه ها را افتتاح کند!

آیت الله یزدی، رئیس جمعه مدرسین حوزه علمیه قم، از جمله افرادی است که در جریان ۱۱ روز خانه نشینی به دیدار محمود احمدی نژاد رفته است. او خلاف ادعای روزنامه ایران، نتیجه دیدارش را این گونه روایت کرده است: بعد برای رئیس جمهور توضیح دادم که: « سیستم حاکمیت ولایت فقیه این است که وقتی ولی امر حرفی را زد باید خواند و عمل کرد. » … آقای دکتر من واقعاً نگران هستم… ایشان نهایتاً گفتند: « شما نگران نباشید. من خودم با آقا صحبت میکنم و موضوع را حل میکنیم. » گفتم: « چگونه حل میکنی؟ » گفت: « نهایتا منتهی میشود به اینکه آقای مصلحی استعفا میکند و نفر دیگری می آید و بالاخره به شکلی کنار می آییم. » من واقعاً مایوس شده بودم از این صحبت ها. زیرا می دیدم به جایی نمی رسد. خداحافظی کردم و ایشان هم خیلی احترام گذاشتند. احساس کردم که هیچ تغییری در او ایجاد نشده است.