کد خبر: 16073

حدادعادل:

نامزد ریاست جمهوری یازدهم گفت: اگر فردی انتخاب شود که با نظر رهبری زاویه داشته باشد کشور را دچار صدمه می کند لذا باید به سوابق افراد نگاه کنیم و ببینیم گذشته آنها چه بوده و چه رفتارها و کارهایی در گذشته انجام داده اند.

  غلامعلی حدادعادل نامزد ریاست جمهوری یازدهم دیروز طی سفری به تبریز ضمن دیدار با آیت الله مجتهد شبستری نماینده ولی فقیه در این شهر، در دانشگاه تبریز و سهند و سپس در جمع مردم هریس سخنرانی کرد که گزارش کامل این سفر به شرح زیر است:

هدفم از سفر به تبریز ایجاد آمادگی بیشتر محیط های دانشگاهی برای انتخابات است

غلامعلی حدادعادل نامزد ریاست جمهوری یازدهم در گفت وگو با فارس در پاسخ به این سؤال که در سفر به تبریز چه برنامه هایی خواهید داشت، گفت: در این سفر با نماینده ولی فقیه در تبریز آیت الله مجتهد شبستری دیدار می کنیم و دو سخنرانی در دانشگاه تبریز و دانشگاه صنعتی سهند خواهیم داشت.

نامزد ریاست جمهوری یازدهم با اشاره به حضورش در جمع مردم هریس نیز تصریح کرد: هدفمان از این سفر در آستانه ورود به انتخابات گرم کردن فضای انتخابات و ایجاد آمادگی بیشتر در محیط های دانشگاهی است.

در توبه برای اصلاح طلبان باز است / اعتقاد به نظام و قانون اساسی شرط ماندن در چرخه رقابت

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، حداد عادل بعد از ظهر امروز در نشستی با دانشجویان دانشگاه تبریز اظهارداشت: اگر ما سبک زندگی اسلامی را جانشین سبک زندگی فعلی خودمان نکنیم، به اقتصاد مقاومتی که در همین مسیر قابل تعریف است، دست نخواهیم یافت.

وی افزود: برای رهایی از این دامی که در تحریم اقتصادی برای ما طراحی کرده اند، باید سبک زندگی خود را عوض کنیم وگرنه مادامی سبک زندگی را به الگوی غربی نزدیک کنیم و با الگوی غربی مصرف کنیم، نمی توانیم مقاومت اقتصادی و اقتصاد مقاومتی داشته باشیم.

حدادعادل، مصرف گرایی را دارای منافات با سبک زندگی اسلامی دانست و اظهار داشت: یکی از فواید سبک زندگی که مقام معظم رهبری آن را مطرح فرمودند این است که ما خود را از دایره تعریف شده غربی خارج کنیم چرا که در غیر این صورت نمی توان مقاومت اقتصادی کرد و بدون مقاومت اقتصادی، اقتصاد مقاومتی بی معناست.

وی با بیان اینکه اعتماد کردن و احترام گذاشتن به نظرات متخصصان جزو نخستین راه حل های مشکلات اقتصادی است، تصریح کرد: برای حل مشکلات اقتصادی هرکس که رئیس جمهور شد باید سراغ متخصصان این امر برود که در واقع به اقتصاد اسلامی نزدیکی داشته باشند.

حدادعادل، تغییر سبک زندگی و حرکت به سمت زندگی اسلامی را دومین عامل دانست و گفت: در شرایط تحریم اقتصادی که از سوی غرب صورت گرفته باید اقتصاد مقاومتی را سرلوحه کار خود قرار داد.

مسئله اقتصادی ایران با تحریم ها وضعیت خاصی پیدا کرده است

وی با بیان اینکه مسئله اقتصادی ایران با تحریم ها وضعیت خاصی پیدا کرده است، افزود: این تحریم ها برای به زانو درآوردن ایران است، ایرانی که جرمش خواستن استقلال و حاکم بودن بر سرنوشت خود است.

عضو ائتلاف و پیشرفت گفت: تحریم ها برای برنامه هسته ای بهانه است و درست است که تحریم ها کشور را دچار مشکل کرده اما دچار بحران نکرده است.

وی در پاسخ به این پرسش که به نظر شما اگر اصلاح طلبان اشتباه کردند، باید از گردونه رقابت و قدرت بیرون بمانند، گفت: معتقدم اگر اشتباهی از سوی اصلاح طلبی صورت گرفته باید آن را پذیرفته و به آن اعتراف کند.

نامزد ریاست جمهوری یازدهم تاکید کرد: در این صورت با شرط اعتقاد به نظام و قانون اساسی می توانند در چارچوب قانون فعالیت کرده و در چرخه رقابت ها باقی بمانند.

حدادعادل با بیان اینکه فتنه گری و اصلاح طلبی دو مقوله متفاوت هستند، اظهار کرد: اصلاح طلبی که در چارچوب قانون حرکت کرده و نظام اسلامی را می پذیرد، می تواند در گردونه رقابت ها باشد.


وی افزود: بعید می دانم که صلاحیت همه اصلاح طلبان رد شود در حالی که فتنه گری و شرایط حضور در عرصه های رقابت چیز دیگری است.

یا اصلاح طلبان عوض شده اند یا هاشمی/ خاتمی با انتقاد از هاشمی رئیس جمهور شد

غلامعلی حدادعادل نامزد یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بعد از ظهر امروز در نشستی با دانشجویان دانشگاه تبریز با اشاره به نامگذاری امسال توسط مقام معظم رهبری به نام سال حماسه سیاسی، حماسه اقتصادی، تاکید کرد: مردم می توانند با شرکت پرشور خود در انتخابات به خلق حماسه سیاسی بپردازند.

وی خاطرنشان کرد: حضور اقشار مختلف مردم به عنوان حافظان اصلی نظام در انتخابات پیش رو ضروری است.

حدادعادل تصریح کرد: یکی از نعمت های انقلاب اسلامی این است که امروز مردم با اراده خود دولتمردان را انتخاب می کنند و خود تصمیم گیرنده سرنوشت کشورشان هستند، این استقلال، کلید حل همه مشکلات است و ما باید برای حفظ آن تلاش کنیم و به سایر کشورها اجازه دخالت در سرنوشت کشور خود را ندهیم.

انگیزه اصلاح طلبان از هاشمی تامل برانگیز است

وی در زمینه حضور هاشمی رفسنجانی در انتخابات یازدهم نیز گفت: در این خصوص باید اعتراف کنم که اصلا احتمال اینکه ایشان در انتخابات ریاست جمهوری این دوره شرکت کنند را نمی دادم.

حدادعادل گفت: آقای هاشمی با توجه به شرایط فیزیکی آن هم در سن ۸۰ سالگی در شرایطی هستند که بعید می دانستم ثبت نام کنند.

عضو ائتلاف پیشرفت انگیزه اصلاح طلبان برای حمایت از هاشمی را قابل تامل خواند و تصریح کرد: اینکه آقایان اطلاح طلب که در دوران خاتمی و مجلس ششم همواره مواضع تندی علیه آقای هاشمی می گرفتند امروز چگونه از وی حمایت می کنند برای من مهم بوده و جای سئوال دارد.

خاتمی با استفاده از انتقادات به هاشمی رئیس جمهور شد/ حالا چطور حمایت می کند

وی افزود: وجود گزارش ها و نوشته های اصلاح طلبان در روزنامه های دوران اصلاحات علیه آقای هاشمی و خانواده ایشان منتشر می شد نمونه بارز این حرکت اصلاح طلبان در انتقاد از وی است.

حدادعادل با بیان اینکه انتقادها به آقای هاشمی در جایی پیش رفت که آقای خاتمی از همین امر استفاده کرد و برای خود رای جمع کرد و شد رئیس جمهور.

یا اصلاح طلبان عوض شدند یا هاشمی

وی گفت: همین حرکت ها امروز برای همه سئوال ایجاد کرده است اینکه تا دیروز مخالف کسی باشی اما امروز یار و یاورش شوی تامل برانگیز است یا اصلاح طلبان عوض شدند یا آقای هاشمی چرا که دشمنان دیروز دوستان امروز شده اند.

وی تصریح کرد: احتمالی که می شود در این خصوص داد این است شاید اصلاح طلبان با توسل به سابقه و شهرت آقای هاشمی می خواهند پیروز میدان شده و بگویند اصلاحات دوباره پیروز شد.

حدادعادل در ادامه با اشاره به وضعیت اصولگرایان معرفی کاندیدای واحد را مورد تاکید قرار داد و افزود: بر وحدت اصولگرایان تاکید دارم و در صورت معرفی کاندیدای واحد دیگر افراد این جبهه باید به صورت یک تیم وارد میدان شده و وی را حمایت کنند چرا که این امر اهمیت دو چندان در شرایط کنونی دارد.

عضو ائتلاف پیشرفت در ادامه مردم و کاندیداها را دعوت به رعایت قانون و پایبندی به آن کرد و گفت: اگر اصلاح طلبان اشتباهات خود را قبول کرده و به نظام و قانون پایبند باشند می توانند در انتخابات ما حضور داشته باشند.


انتخاب فردی که با رهبری زاویه داشته باشد کشور را دچار صدمه می کند

دکتر غلامعلی حدادعادل کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری یازدهم و عضو ائتلاف پیشرفت چهارشنبه شب طی سخنانی در جمع مردم شهرستان هریس استان آذربایجان شرقی با اشاره به زلزله چند ماه پیش هریس گفت: این را وظیفه خودم میدانستم که به شهر شما بیایم و با خانواده های داغ دار زلزله اخیر همدردی کنم و امیدوارم اقداماتی که دولت کرده و پیگیری های انجام شده تمام بازسازی ها به اتمام برسد و این منطقه به شکل بهتری ساخته شود.

وی افزود: شما مردم خوب این منطقه و بطور کلی همه مردم آذربایجان همیشه یار و یاور این انقلاب و ایران بوده و هستید و سابقه درخشانی در حفظ این سرزمین دارید و میدانیم که در نهضت مشروطه بزرگانی همچون باقرخان و ستارخان در این خطه دلاور پرور زندگی می کردند و شهید ثقه الاسلام عالمی بزرگ بوده که برای دفاع از دین، قرآن و اسلام مبارزه با استعمار سر دار رفته و در انقلاب اسلامی شما مردم آذربایجان و تبریز در ۲۹ بهمن ۱۳۵۶ یعنی یک سال قبل از پیروزی انقلاب اولین افرادی بودید که پرده ظلم و جور شاهنشاهی را کنار زدید که بعدها به پیروزی انقلاب منجر شد.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری یازدهم با اشاره به نامگذاری امسال با عنوان سال حماسه اقتصادی و سیاسی از سوی مقام معظم رهبری گفت: برای این حماسه اقتصادی را بیان کردند که این دشمنان ایران و انقلاب مانند آمریکا، اروپا، رژیم صهیونیستی و انگلیس چون دستشان از این کشور کوتاه شده از همان اول انقلاب به این فکر بودند که این انقلاب را نابود کنند اما مکرشان به خودشان بر گشته و ما ۳۴ سال است روی پای خود ایستاده ایم و با سرافرازی کشور را اداره کرده ایم.

حدادعادل در ادامه اظهار داشت: آنها جنگ هشت ساله را به ما تحمیل کردند اما همه مردم فداکاری کردند و کشور را حفظ کردند، بعد توطئه سیاسی کردند اما ملت از آنها نیز با موفقیت گذشت و گفتند که به جای جنگ نظامی باید جنگ اقتصادی کنیم و نفت ایران و کالای ایرانی را نخریم و جلوی حمل و نقل و مبادلات ایران را بگیریم و هرکاری که میتوانستند کردند و از آن به عنوان تحریم های فلج کننده نام بردند.

وی با بیان اینکه ملت ایران یک ملت حسینی است گفت: ملت ایران ملتی است که شعارش در تاسوعا و عاشورا هیهات من الذله است که معنی آن این است که ما ملتی نیستیم که زیر بار ذلت برویم، ما پیرو سید الشهدا هستیم که سختی ها و شهادت را تحمل کرد اما تن به ذلت نداد و ما نیز همینطور خواهیم بود و اجازه نمی دهیم آمریکا بر این کشور مسلط شود و نوکرهای خود را بر سر ما مسلط کند.
کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری یازدهم در ادامه افزود: ما ملتی هستیم که ۳۴ سال طعم شیرین استقلال را چشیده ایم و تنها ملتی هستیم که در دنیا در مقابل امریکا ایستاده ایم، امام راحل فرمودند که آمریکا هیچ غلطی نمیتواند بکند درست است و وقتی ملتی با هم متحد باشند آمریکا هیچ کاری نمی تواند بکند و انشاء الله این تحریم ها را به فرصت تبدیل میکنیم و با اقتصاد مقاومتی در مقابل این فشارها مقاومت میکنیم که تا به امروز مقاومت کرده ایم.

حداد عادل با بیان اینکه مشکلات اقتصادی و تورم وجود دارد اظهار داشت: همه باید تحمل کنیم و مجلس و دولت باید باید مدیریت کنند و همه تلاش کنیم که در این جنگ اقتصادی که امریکا و رژیم صهیونیستی علیه ما شروع کرده اند همانطور که در جنگ تحمیلی پیروز شدیم در این عرصه نیز پیروز شویم.

وی در ادامه در خصوص حماسه سیاسی گفت: ما امسال انتخابات ریاست جمهوری را داریم و این یک فرصت است که مردم رئیس جمهور انتخاب کنند و راه چهار سال آینده کشورشان را مشخص کنند. دشمنان همیشه در انتخابات میخواهند مداخله کنند و همیشه به مردم میگویند شرکت نکنید و میگویند به پای صندوق ها نروید؛ چراکه نمی خواهند شکوه حضور مردم را ببینند و از این حضور و شرکت گسترده ناراحت می شوند.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری یازدهم اظهار داشت: آنها اگر حس کنند افرادی حضور پیدا کرده اند که اگر مردم به آنها رای بدهند در کشور اختلاف می افتد و به نفع آنها است شروع به تشویق مردم برای رای دادن به فرد مورد نظر خود می کنند و با انواع راه ها بوسیله انتخابات فتنه بر پا کنند.

حداد عادل گفت: ملت ایران در ۲۴ خرداد پای صندوق رای می روند و رهبری دو انتظار مهم یعنی اول انتخابات خوب و دوم انتخاب خوب دارند انتخابات خوب یک بخش آن دست مردم است و همه مردم باید حضور پیدا کنند و بدانند که باید بروند و رای بدهند و این به معنای پشتیبانی از اسلام، قرآن، امام راحل و رهبری است و کاری که دولت باید انجام دهد مدیریت درست و امانت داری است که این میشود انتخابات خوب.

وی با اشاره به انتخاب خوب افزود: همه ما باید فردی را انتخاب کنیم که به درد کشور بخورد و شرط اولی این است که فردی را انتخاب کنید که در خط رهبری باشد و این کشور باید رئیس جمهوری داشته باشد که از رهبری اطاعت کند و سیاست های کلی رهبری را اجرا کند و این حرف، حرف انقلاب و قانون اساسی و اسلام است و قوای سه گانه باید زیر نظر ولایت فقیه انجام وظیفه کنند.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری یازدهم اظهار داشت: اگر فردی انتخاب شود که با نظر رهبری زاویه داشته باشد و رای و نظر متفاوتی داشته باشد کشور را دچار صدمه می کند لذا باید به سوابق افراد نگاه کنیم و ببینیم گذشته آنها چه بوده و چه رفتارها و کارهایی در گذشته انجام داده اند و طرفداران آنها چه کسانی هستند و بدانید افرادی بودند که در این سال ها خون به دل رهبری کرده اند و مراقب باشیم که این داستان دوباره تکرار نشود.

حداد عادل افزود: اگر چنین دقتی داشته باشیم هم انتخاب خوب و هم انتخابات خوب شکل می گیرد و حماسه به معنای دلاوری و یک کار دسته جمعی و شجاعانه است و ملت انشا الله یک حماسه سیاسی خلق میکند و همه در هر جایی که هستیم کمک می کنیم تا با توجه به فرمایشات رهبری به تولدی ملی و حمایت از سرمایه ملی کمک کنیم و این راه ۳۴ ساله انقلاب را از این به بعد هم پشت سر رهبری ادامه دهیم.

در ابتدای این دیدار یکی از اعضای شورای شهر هریس برخی مشکلات این شهرستان را به اطلاع دکتر حداد عادل رساند و کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری یازدهم قل مساعد داد تا در مجلس شورای اسلامی پی گیر این مشکلات باشد.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری یازدهم پس از این دیدار تبریز را به مقصد تهران ترک کرد.