کد خبر: 16102

حاشیه های حضور طائب در مدرسه معصومیه

سخنرانی حجت الاسلام طائب در مدرسه علمیه معصومیه دارای حاشیه های جالبی بود.

  حجت الاسلام مهدی طائب با حضور در مدرسه علمیه معصومیه قم برای طلاب این مدرسه سخنرانی کرد و به پرسش های آنها پاسخ داد.

• یکی از سؤالات کتبی این بود که طائب به چه کسی رأی خواهد داد که مجری توضیح داد اینگونه سؤالات را نباید پرسید ولی طائب گفت: اشکال ندارد این سؤال را بپرسید من هم می گویم اجازه بدهید شورای نگهبان کار خودش را انجام بدهد آنگاه تصمیم می گیرم.

• طائب در بخشی از سخنان خود گفت: مجمع تشخیص مصلحت مانند یک رآکتور هسته ای است؛ کسانی که با هم مخالف هستند در این مجمع جمع شده اند و تصمیم می گیرند در حالی که اگر بیرون از مجمع همدیگر را ببیند با هم مخالفت می کنند.

• رئیس قرارگاه فرهنگی عمار در مورد هاشمی و حضور او به عنوان رئیس مجمع تشخیص مصلحت اظهار کرد: هاشمی استاد دعوا درست کردن و حل دعواست، خروجی و مصوبات مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکنون مشکلی نداشته است و هیچ خیانتی در آن دیده نمی شود.

• یکی از طلاب از طائب خواست سران فتنه را با نام و نام خانوادگی اسم ببرد و او جواب داد: « مهدی طائب» ؛ در مورد فتنه آنقدر صحبت کردم که گفتند فلانی سر فتنه است و در مورد انحرافی هم آنقدر حرف زدم که گفتند طرف انحرافی است؛ خدا به خیر بگذراند؛ معلوم نیست در این دوره چه مسئله ای برایم به وجود می آید.

• طائب در پاسخ به سؤال شفاهی یکی از طلاب گفت: در ایران همه مردم مجتهد هستند؛ طرف نیمه شب از چراغ قرمز رد می شود و می گوید چراغ قرمز برای عدم تجاوز به حقوق دیگران است الان که کسی نیست.

• طائب در بخش دیگری از سخنان خود و زمانی که در مورد سن و سال هاشمی صحبت می کرد، گفت: برای ریاست جمهوری سن و سال مهم است اما برای امامت جمعه یا حضور در شورای نگهبان اینطور نیست؛ آیت الله جنتی در این سن و سال همچنان می تواند مسائل سیاسی و دینی را به خوبی در نماز جمعه مطرح کند برای همین هم هست که مورد هجمه دشمنان واقع شده و مسائلی را در مورد سن و سال او مطرح می کنند.