کد خبر: 1691

ولایتی در جمع خبرنگاران مطرح کرد

علی‌اکبر ولایتی با تکذیب شایعه اختلاف بین ائتلاف سه‌گانه گفت: از هر اصولگرایی که مایل باشد وارد این ائتلاف شود استقبال می‌کنیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، علی اکبر ولایتی عصر امروز در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگار فارس درمورد شایعات اختلاف بین اختلاف سه گانه اظهارداشت: شایعات اختلاف سه گانه را تکذیب می کنم و هر کس به عنوان کاندید نهایی از سوی این ائتلاف معرفی شود تائید می گردد.

 

وی اضافه کرد: پس از انتخاب کاندید مورد نظر، تیم اقتصادی، سیاسی، علمی و فن آوری را مشخص خواهیم کرد اما اینکه دقیقاً چه افرادی باشند مشخص نبوده و در انتخاب وزرا تفاهم بین دولت و مجلس ملاک است.

ولایتی در پاسخ به سوالی در ارتباط با اقدام رئیس جمهور در مراسم تشییع هوگو چاوز گفت: اگر نظری در این رابطه داشته باشم در چارچوب مبانی دینی و دیدگاه مراجع است و هرآنچه آنان جایز بدانند از نظر ما جایز و هر آنچه جایز ندانند جایز نیست.

 

وی با بیان اینکه به میثاق بین خود با ائتلاف سه گانه پایبندیم گفت: با آقای محسن رضایی گفت وگو نداشتیم اما هر اصولگرایی که مایل باشد وارد این ائتلاف شود استقبال می کنیم ضمن اینکه زمان معرفی کاندیدای اصولگرایان هم به این زودی نخواهد بود.

 

علی اکبر ولایتی در پاسخ به سوالی در ارتباط با ایران و آمریکا در دولت آینده گفت: سیاست های نظام در ارتباط با آمریکا را رهبری نظام در گذشته و حال مشخص کرده اند در مسائل اساسی سیاست خارجی تابع تصمیم گیری و تابع مقام معظم رهبری هستیم و تا زمانی که امریکایی ها روش های فعلی را دارند و به دشمنی خود در عرصه های سیاسی و اقتصادی ادامه می دهند اگر صحبت از رابطه با ایران کنند این امر فریبی بیش نیست.

وی در بخش دیگری از این نشست خبری گفت: بنای ائتلاف سه گانه این است که با هم کار کنند تا به جایی برسند تا یک نفر از اصولگرایان معرفی شود.

 

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل با بیان اینکه کابینه آینده از بین کسانی است که کارآمد و متعهد به مبانی جمهوری اسلامی ایران باشند، گفت: این تعهد و تخصص کاندید باید برای مردم اثبات شده باشد و ارتباط یک کاندید با یک گروه و مجموعه ای شناخته شده تائیدی به صلاحیت یا عدم صلاحیت آنان نیست.

ولایتی در پاسخ به سوالی در ارتباط با امکان ائتلاف جبهه پایداری با ائتلاف سه گانه گفت: دعوت ما از اصولگرایان برای حضور در انتخابات یک دعوت عام بوده و نام ۱+۲ یک اسم ساختگی است و اسم صحیح آن ائتلاف سه گانه است.

 

وی اضافه کرد: اصولگرایی تعریف خاصی دارد یعنی هر کس که به مبانی نظام جمهوری اسلامی معتقد باشد به قانون اساسی و ولایت فقیه به اسلام و عزت ایران پایبند باشد و شرایط ما در ائتلاف سه گانه را قبول کند می تواند در عرصه انتخابات در کنار ما باشد.

ولایتی گفت: یکی از شرایط ما در ائتلاف سه گانه این است که فرد مورد نظر در صورت ضرورت برای انتخاب یک کاندید از خودش بگذرد و به شخص واحد هم کمک کند.

 

وی در ارتباط با مشکلات اخیر اقتصادی و فاز دوم هدفمندی یارانه ها گفت: تکلیف اقتصاد کشور روشن است، احتیاجی نیست کسی راه جدیدی ابداع کند و سیاست های آن توسط مجمع تشخیص تهیه و مقام معظم رهبری آن را تایید و ابلاغ کند و مجلس در چارچوب سیاست های کلی برنامه پنجم را نوشته و تصویب کرده است.

ولایتی گفت: در تفسیری که مقام معظم رهبری بر اصل ۴۴ قانون اساسی داشتند، اگر کسی این برنامه ها را اجرا و بودجه ها را بر اساس این برنامه ها بنویسد و به برنامه مذکور پایبند باشد عملکرد مطلوبی داشته است.

وی گفت: کار اقتصاد، کار یک شبه و ناگهانی نیست بلکه باید مبتنی بر برنامه ریزی باشد، بودجه پیشنهادی نیز باید در چارچوب برنامه مصوب مجلس باشد.

 

علی اکبر ولایتی در مورد هدفمندی یارانه ها هم گفت: آن چیزی که مجلس تصویب کرده باید ادامه یابد و اینطور نباشد که برخی از آن اجرا و بخش دیگر اجرا نشود ضمن اینکه به دستگاه های تولیدی هم باید کمک شود تا سقوط نکرده و اشتغال در کشور هم به وجود بیاید.