کد خبر: 1983

تاجگردون که نامش در ذیل دعوت نامه فراکسیون اقلیت مجلس از خاتمی برای حضور در انتخابات آمده است، ضمن تکذیب نگارش این نامه گفت: خاتمی عاقل تر از این است که با توصیه کسی کاندیدا شود و هرگاه تشخیص دهد کاندیدا خواهد شد.

درحالی که تنها سه ماه تا انتخابات ۲۴ خرداد ۹۲ باقیست و گمانه زنی های زیادی برای حضور افراد در انتخابات مطرح است؛ اخیراً در فضای رسانه ای کشور خبری مبنی بر نامه چند تن از اصلاح طلبان مجلس به خاتمی برای دعوت از وی به منظور حضور در انتخابات و پاسخ مثبت وی به این دعوت منتشر شد.

در این نامه که محمدرضا تابش و غلامرضا تاجگردون نیز از امضا کنندگان آن بودند؛ گفته شده بود رئیس دولت اصلاحات هم این نامه را پذیرفته و حضور خود در انتخابات را قطعی اعلام کرده است.

بر همین اساس غلامرضا تاجگردون از نمایندگان اقلیت مجلس نهم ضمن تکذیب نگارش چنین نامه ای به خبرنگار فارس گفت: من خاتمی را بسیار قبول دارم و اگر بیایید حتماً به وی رای می دهم اما از این نامه خبر ندارم.

وی در عین حال تصریح کرد: خاتمی عاقل تر از این است که با توصیه کسی کاندیدا شود و خودش هر وقت تشخیص دهد کاندیدا خواهد شد.

یک منبع نزدیک به سید محمد خاتمی نیز با بیان اینکه بعید می دانم این نامه درست باشد، درباره قطعیت حضور خاتمی در انتخابات ۹۲ به دیدار هفته گذشته خود با خاتمی و مثبت نبودن و عدم جمع بندی وی برای حضور در انتخابات اشاره کرد و گفت: بعد از عید و اواخر فروردین فضا روشن تر می شود اما خاتمی شخصاً علاقه ای به حضور ندارد اما عقل جمعی اصلاح طلبان در آمدن یا نیامدن وی موثر خواهد بود.

محمدرضا تابش خواهرزاده خاتمی و یکی از نمایندگانی که نام وی نیز جز امضاکنندگان این نامه بود ضمن سکوت درخصوص صحت و سقم این نامه درباره احتمال کاندیداتوری خاتمی و پاسخ مثبت وی به این دعوت نامه گفت: « قطعی تر که شود، صحبت می کنیم. »