کد خبر: 21131

سردار جزایری

معاون ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به میدان حساس و خطیر انتخابات بعنوان یک حماسه بزرگ سیاسی گفت: قطب نمای حرکت ملت ایران در خلق حماسه ۲۴ خرداد منافع ملی در چارچوب ارزش های انقلاب اسلامی است.

سردار سیدمسعود جزایری معاون امور بسیج و فرهنگ دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح با برشماری تحرکات و تلاش های توطئه آمیز دشمن در جلوگیری از رقم خوردن حماسه سیاسی در عرصه انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران، اظهار داشت: یکی از راهبردهای دشمن، کاهش سطح مشارکت در انتخابات ایران و تبدیل این فرصت ارزشمند به تهدید است. سرویس های بیگانه با الگو برداری از فتنه ۸۸ تکرار آن فتنه را ولو به اشکال دیگر در دستور کار داشتند که تا امروز با هدایت های رهبری و هوشیاری مردم نتوانسته جلوه بیرونی داشته باشد.

وی افزود: حضور گسترده و پرشور مردم در انتخابات و رأی آگاهانه و هوشمندانه آنان به کاندیدای اصلح و سپردن زمام امور کشور به فردی لایق و توانمند و برخوردار از روحیه استکبارستیزی و ایستادگی در مقابل جبهه معاندان، مسلماً پشتوانه ای برای اقتدار و امنیت ملی و عاملی برای ناکامی راهبرد دشمن در توقف و اختلال روند پیشرفت و تعالی کشور، به شمار می رود.

جزایری توجه به طمع ورزی دشمنان برای تبدیل انتخابات به فرصتی برای نیل به اهداف خویش علیه جمهوری اسلامی را نقطه هوشمندی ملت ایران در عرصه این انتخابات دانست و خاطرنشان کرد: دشمنان ایران اسلامی همواره دچار اشتباه راهبردی شده و با عدم شناخت از ظرفیت ها و سرمایه های پشتیبان عزت، شرافت و غرور ملی ایرانیان، محاسبات و معادلات خود را شکست خورده و غیرواقعی یافته اند.

معاون امور بسیج و فرهنگ دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه محاسبه گرایی غربی ها و اذهان تنگ سردمداران دنیای سلطه و استکبار نسبت به واقعیات جاری در ایران همواره غلط و وارونه بوده است، تصریح کرد: همانگونه که ایران اسلامی، پیروزی در انقلاب، سربلندی در دفاع مقدس و ایستادگی در برابر تحریم ها و تهدیدات را در سه دهه اخیر با اقتدار و افتخار پشت سر گذاشته و معادلات رایج قدرت را درهم کوبیده است در شرایط فعلی نیز با وحدت، تدبیر، آگاهی، شجاعت، هوشمندی و تیزبینی، انتخابات را مظهر و تجلی حماسه ای بزرگ قرار داده و دشمن را به خروج از توهم و نگاه به حقانیت خود وادار می سازد.

جزایری انتخابات را میدان بروز اخلاق و عمل به قانون و پرهیز از نفرت افکنی و جنجال آفرینی قلمداد کرد و اظهار داشت: ترویج اخلاق و حفاظت از حریم قانون بایستی در عرصه انتخابات به یک فرهنگ عمومی و فرهنگ انتخاباتی تبدیل شود و اساساً حماسه سیاسی بدون پای بندی به اخلاق و قانون میسر نخواهد شد.

وی با اشاره به اینکه تحرکات و تلاش های توطئه آمیزی توسط برخی جریان ها برای زیر سؤال بردن نیروهای مسلح و تضعیف سپاه و بسیج از مدت ها بیشتر طراحی شده است، افزود: هرچند نیروهای مسلح به وظیفه خطیر خود در کمک به تأمین امنیت همه جانبه انتخابات واقف و تمامی ظرفیت های خود را در این راستا بکار می گیرد، در عین حال از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری و حامیان و طرفداران آنان نیز انتظار است در قبال نیروهای مسلح به گونه ای عمل نکند که خدای ناکرده دستمایه تحرکات رسانه ای دشمنان بیرونی و سوژه های ژورنالیستی برخی از دنباله روهای داخلی آنها قرار گیرند.

جزایری تقویت ثبات و آرامش کشور، بصیرت بخشی برای حضور حداکثری مردم و تبیین منطقی و البته غیرمصداقی ملاک ها و معیارهای انتخاب اصلح در میان خانواده نیروهای مسلح را در زمره انتظارات و رسالت انقلابی قوای مسلح مدافع انقلاب و میهن اسلامی برشمرد و تأکید کرد: نیروهای مسلح بعنوان سرمایه و پشتوانه عظیم نظام و ملت ایران همواره در برابر هرگونه گرایش جناحی و حزبی مورد مراقبت و مواظبت قرار گرفته و هیچگاه خود را در دایره تنگ نامزد یا گروهی خاص تعریف و هزینه نکرده است.

وی همچنین گفت: اشخاص یا گروه هایی که تلاش می کنند چهره ای بحرانی و مشوه از جمهوری اسلامی ایران ارائه دهند، دانسته یا ندانسته به کشور مقتدر جمهوری اسلامی ایران خیانت می کنند.

معاون ستاد کل نیروهای مسلح در پایان اظهار امیدواری کرد: بلوغ سیاسی مردم و خلق حماسه بزرگ سیاسی، استمرار گفتمان انقلاب اسلامی، امام و رهبری را رقم زده و روند پیشرفت، تعالی و ترقی کشور پرشتاب تر از گذشته تداوم یابد.