کد خبر: 25127

عضو هیات رییسه مجلس خبرگان با اشاره به نقشه استکبار در رابطه با بیداری اسلامی گفت: استکبار با مقابله قرار دادن اسلام رادیکال و لیبرال به دنبال جلوگیری از بیداری اسلامی است.

آیت الله سیداحمد خاتمی در مراسم گرامیداشت سالروز شهادت آیت الله دکتر بهشتی و ۷۲ تن از یاران باوفایش که در مصلی شهر رشت برگزار شد اظهار کرد: شهادت آیت الله دکتر بهشتی و یارانش باوفایش اولین و آخرین ترورهای دشمنان نبود؛ زیرا تا انقلاب اسلامی هست دشمنی های استکبار نیز خواهد بود.

وی تصریح کرد: دشمن با ترور شهید آیت الله بهشتی و یارانش و نمایندگان مجلس و کابینه دولت به دنبال متزلزل کردن نظام و آسیب رساندن به نظام بود اما به فضل خداوند و امام عصر (عج) و مدیریت امام خمینی (ره) که بحران را تبدیل به فرصت کردند دشمنان در این توطئه ها ناکام ماندند.

وی بیعت با خدا و جانشین حضرت ولیعصر (عج) را از عناصر مهم بیعت با امام زمان (عج) دانست و گفت: اگر مدیریت و تدبیر ولی فقیه از آغاز پیروزی انقلاب تاکنون نبود انقلاب و نظام بارها آسیب می دیدید.

امام جمعه موقت تهران در ادامه با محکوم کردن عمل زشت و وقیحانه وهابیون و سفلی ها در مصر علیه شیعیان و به شهادت رساندن شیخ حسن شحاته افزود: شهادت شیخ حسن شحاته و برادر و همراهان وی در جشن نیمه شعبان در مصر توسط سفلی ها عملی غیرانسانی است.

وی با بیان این که « سلاح کشتار جمعی با فکر ما سازگار نیست» گفت: دشمنی نظام استکبار با انقلاب اسلامی ایران بر سر سلاح هسته یی نیست بلکه قصه ما با آمریکا قصه اسلام و دین است.

وی با انتقاد به سخنان برخی از کاندیداهای یازدهمین دوره ریاست جمهوری مبنی بر حل تنش زدایی با غرب گفت: مطرح کردن حل تنش زدایی با آمریکا توسط کاندیداها در مناظرات انتخاباتی اشتباه است زیرا آمریکا و غرب بدنبال ایجاد تنش هستند نه تنش زدایی.

خاتمی با بیان این که « شاخص ما ولایت است» گفت: ملت ایران همه دولت ها را با ولایت محک می زنند و تا زمانی که دولتی از خط ولایت فاصله نگیرد در قلب ملت ایران جا دارد.

وی با بیان این که « از رییس جمهور منتخب تا زمانی که در خط ولایت است حمایت خواهیم کرد» افزود: در اولین مصاحبه رییس جمهور منتخب ملت ایران با رسانه ها مواضع مثبتی در خصوص رابطه با آمریکا و انرژی هسته یی مطرح شد و امیدواریم تا آخر نیز اینگونه باشند. اما اگر دیدیم کسانی که تندرو و چپ افراطی هستند و در فتنه ۸۸ تظاهرات خیابانی را مدیریت می کردند خود را به این دولت متصل کنند قطعا رییس جمهور منتخب بداند که نقد خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: شبکه های خارجی بر حضور ۲۵ درصدی مردم ایران در انتخابات تأکید می کردند؛ در حالی که مردم ما با حضور ۷۲ درصدی پای صندوق های رأی، هاله ای از بهت را بر دنیا حاکم کردند. حضور اندک مردم در انتخابات رویای دشمنان بود. با وجود تمام فتنه ها و توطئه ها دشمنان و شبکه های بین المللی بیگانه، ملت ایران با خلق حماسه سیاسی که خواسته مقام معظم رهبری بود رویای دشمنان را نابود کرد.

خاتمی با بیان این که « آمریکا و اسرائیل اگر بخواهند علیه ایران دیوانگی کنند منافع شان به خطر خواهد افتاد» گفت: ما سلاح موشک دور برد ۱۵۰۰ کیلومتری داریم و اعلام کرده ایم اگر اسرائیل کوچک ترین تعرضی به خاک ایران داشته باشد تل آویو را نابود خواهیم کرد و این را با صراحت عنوان کردیم.

وی با بیان این که « انقلاب اول با سقوط شاه و انقلاب دوم با سقوط ابهت آمریکا شکل گرفت» گفت: انقلاب سوم با حادثه هفت تیر شکل گرفت و ادامه یافت.